Zamknij

Oto domowy sposób na zatkany zlew. Przyda ci się w kuchni

25.08.2022 15:39

Jak szybko udrożnić kuchenny zlewozmywak? Wypróbuj niezwykłe działanie tego produktu spożywczego.

Zatkany zlew
fot. Shutterstock

Zatkany zlewozmywak to problem, z którym borykamy się dość często. Zazwyczaj jest to spowodowane dostaniem się do rur resztek jedzenia. W takiej sytuacji, zanim wezwiemy hydraulika, warto samemu spróbować uporać się z tym problemem. Możemy sięgnąć po ten domowy sposób z wykorzystaniem pewnego produktu spożywczego, który z łatwością znajdziemy w swojej kuchni.

Domowe porady: jak szybko odetkać zlew?

Jeżeli dotychczasowe metody na odetkanie zlewu nie przyniosły zadowalającego efektu, warto wypróbować ten domowy sposób. W walce z tym problemem skuteczny może być kwasek cytrynowy, który z powodzeniem sprawdzi się jako naturalny środek do udrażniania rur.

Wystarczy wsypać torebkę tego produktu do odpływu, a następnie zalać to ciepłą wodą. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć. Już po kilku minutach powinieneś zobaczyć znaczną różnicę. Dodatkową zaletą zastosowania kwasku cytrynowego jest to, że pomoże pozbyć się ze zlewozmywaka nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz także: Nie wylewaj oleju z patelni do zlewu. To niebezpieczne

Domowe porady: inne sposoby na zatkany zlew

W przypadku zatkania się zlewu możesz wypróbować także inne domowe metody. Niezwykle przydatny w takich sytuacjach jest również zwykły ocet. Wystarczy wlać szklankę tego produktu do odpływu, odczekać ok. 15 minut i całość dokładnie wypłukać wodą.

Wśród innych często stosowanych środków jest również soda oczyszczona, która jednocześnie doskonale pochłania brzydkie zapachy. Do udrożnienia zlewozmywaka możesz wykorzystać też sól kuchenną.

Zobacz także: Denerwuje cię nieprzyjemny zapach ze zlewu? Tiktokerka ma na to sprawdzony sposób

loader