Zamknij

Oto domowy sposób na pachnącą pościel. Jest niezwykle skuteczny

01.04.2022 14:59
Pościel
fot. Shutterstock

Co zrobić, aby twoja pościel zawsze zachwycała cudownym, świeżym zapachem? Wypróbuj ten domowy sposób.

Komfort naszego snu zależy od wielu czynników. Poza wygodnym łóżkiem ważna jest również wysokiej jakości pościel. Aby zawsze pachniała świeżością, warto zastosować ten domowy trik. Piękny aromat w sypialni z pewnością pomoże ci się zrelaksować i szybciej zasnąć po pracowitym dniu.

Domowe porady: sposób na pachnącą pościel

Świeża, pachnąca pościel zapewni ci spokojny oraz długi sen. Czasami jednak samo pranie nie wystarczy, aby uzyskać jej piękny zapach. W takim przypadku warto sięgnąć po inne skuteczne metody.

Możesz wykorzystać do tego zasuszone skórki od pomarańczy i cytryn. Wystarczy schować je do bawełnianego woreczka, a następnie umieścić go na półce z pościelą. Dzięki temu po wyjęciu z szafy będzie ona zawsze pachnieć delikatnym, owocowym aromatem.

Zobacz także: Ta pościel z PEPCO wprowadzi wiosnę do twojej sypialni. Możesz ją kupić już za 50 zł

Domowe porady: inne sposoby na piękny zapach pościeli

Innym skutecznym sposobem na piękną woń pościeli, jest samodzielne przygotowanie specjalnej mgiełki. Nie jest to skomplikowane i zajmie ci dosłownie chwilę. W tym celu należy dodać do szklanki wody odrobinę ulubionego olejku zapachowego, przelać wszystko do butelki z atomizerem i delikatnie spryskać pościel.

Możesz również wykorzystać resztki mydła w kostce. Najlepiej sprawdzi się to o zapachu lawendowym. Wystarczy umieścić je w miejscu, w którym przechowujesz pościel. Produkt ten sprawi, że przesiąknie ona przyjemnym aromatem.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET