Zamknij

Origami dla dzieci to świetny pomysł na wspólną zabawę. Zobacz, jak zrobić proste figurki z papieru

01.06.2020 11:41
Origami
fot. Shutterstock

Origami to nie tylko sztuka składania papieru, ale też świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Figurki z papieru to także jedna z zabaw, w którą śmiało można zaangażować dzieci! Origami dla dzieci rozwinie ich wyobraźnię i umiejętności manualne. Od jakich wzorów powinno się zacząć? Oto instrukcja krok po kroku.

Origami dla dzieci to doskonała zabawa, która rozwija. To nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także narzędzie rozwijające wyobraźnię i umiejętności manualne. Od czego zacząć origami dla dzieci, aby najmłodsi zaangażowali się w zabawę, a nie zniechęcili?

Oto kilka prostych wzorów origami dla dzieci, które sprawią, że maluchy pokochają taki sposób spędzania czasu. Zobaczcie, jak zrobić te proste figurki z papieru krok po kroku.

Origami dla dzieci - o czym należy pamiętać

Origami to nic innego, jak sztuka składania papieru, z którego można wyczarować piękne figurki roślin, zwierząt czy innych postaci. Wywodzi się ona z Japonii - w tym kraju każdy obywatel wie, jak składać origami i jest w stanie dzięki tej technice stworzyć z kartki papieru małe dzieła sztuki. 

Origami dla dzieci można robić z różnego rodzaju papieru - cienkiego, grubego, o różnych kolorach. Wszystko zależy tylko od naszej fantazji. Warto jednak trzymać się podstawowych zasad tworzeniami origami - składamy figurki z jednej kwadratowej kartki papieru, nie używają do tego kleju ani nożyczek. 

Jakie figurki origami dla dzieci zrobić? Jedną z najpopularniejszych figurek origami jest żuraw origami. W Japonii jest to symbol życia i szczęścia. Nic dziwnego więc, że znajdziemy całe podręczniki poświęcone układaniu tej jednej figurki na kilkadziesiąt sposobów. Możemy także zrobić łabędzia origami, który jest równie prosty, co żuraw.

Origami dla dzieci jednak zaczęlibyśmy od prostszych, ale równie efektownych wzorów. Możecie zacząć od kwiatów origami, samolotu z papieru i przejść do statku origami i słonia origami. Jak je zrobić? Oto proste instrukcje.

Origami dla dzieci - proste wzory

Jakie wzory origami dla dzieci warto zrobić? Zacznijmy od czegoś, co pobudza wyobraźnię, jest łatwe, ale też jednocześnie może stanowić później zabawkę. Dlatego na pierwszy rzut bierzemy statek origami! Jego przygotowanie jest proste, a efekty przyniosą wam wiele frajdy.

Statek origami

Statek origami to prócz samolotu z papieru czy żurawia origami jedna z najpopularniejszych figurek, którą można samodzielnie przygotować. Później warto zabrać ją ze sobą nad jezioro albo nad staw i puścić na wodę. Jeżeli nie mieszkamy w bliższym towarzystwie takich zbiorników z wodą, wystarczy nam... wanna! 

Jak zrobić statek origami? Poniżej przedstawiamy bardzo prostą obrazkową instrukcję. Dla osób, które wolą porady wideo, mamy też nagranie, które przeprowadzi was przez wszystkie kroki przygotowywania statku origami.

shutterstock_284302658
fot. Shutterstock

Motyl origami

Kolejnym prostym wzorem origami dla dzieci jest motyl! Poprawne przygotowanie tej figurki sprawi, że uniesiona wiatrem będzie latać! W przypadku tego origami dla dzieci warto użyć papieru, który z dwóch stron będzie miał różne kolory. Albo nawet ozdobiony będzie ładnym wzorem. W końcu motyle mają takie na swoich skrzydłach.

Poniżej instrukcja, jak przygotować motyla origami.

shutterstock_429591367
fot. Shutterstock

Słoń origami

Miłośnikom zwierząt polecamy figurki origami takie jak słoń origami czy pies origami. Zarówno do jednej, jak i drugiej figurki z papieru przyda nam się prócz kwadratowej kartki także ołówek albo mazak. Wszystko dlatego, że przygotowanie takiej figurki kończymy... narysowaniem jej oczu! 

Jak przygotować słonia origami?

shutterstock_383312875
fot. Shutterstock

Pies origami

Równie łatwy do przygotowania jest piesek origami. Poniżej instrukcja, jak go zrobić krok po kroku.

shutterstock_336834992
fot. Shutterstock

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!