Zamknij

Olej z ostropestu lepszy niż niejeden lek na wątrobę. Pomaga także przy innych dolegliwościach!

22.03.2019
Aktualizacja: 22.03.2019 16:07
Na drewnianym stole leży olej z ostropestu.
fot. Shutterstock

Olej z ostropestu polecany jest nie tylko na problemy z wątrobą. Koniecznie sprawdź, na jakie jeszcze dolegliwości pomaga olej ostropestowy!

Olej z ostropestu działa podobnie jak leki na wątrobę! Jednak ten produkt ma jeszcze wiele innych zastosowań w medycynie naturalnej. Ponadto regularne stosowanie oleju z ostropestu wpływa na wygląd naszej skóry oraz włosów.

Zobacz także: Suplementy diety to nie leki! Kiedy należy po nie sięgać?

Olej z ostropestu – na co w szczególności jest polecany

Olej z ostropestu plamistego może być stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zawarte w nim właściwości, skutecznie walczą z wieloma schorzeniami i dolegliwościami.

Na co w szczególności polecany jest olej z ostropestu?

  • Problemy z wątrobą

Olej z ostropestu znany jest ze zbawiennego wpływu na wątrobę. Sięgnąć po niego powinny osoby ze stłuszczeniem wątroby, marskością wątroby i przy wielu innych dolegliwościach oraz schorzeniach tego narządu. Należy dodać, że ostropest jest cennym źródłem sylimaryny. Jest to składnik, który nie tylko pomaga w walce z chorobami wątroby, ale także zapobiega przed wchłanianiem się toksyn i trucizn. Olej ostropestowy powinien być także stosowany w procesie oczyszczania wątroby i jej regeneracji.

  • Problemy z żołądkiem i trawieniem

Po olej z ostropestu powinny sięgnąć osoby, które borykają się z problemami żołądkowymi i trawiennymi. Jego stosowanie zapobiega pojawieniu się zgaga i wzdęć. Szczególnie polecany jest także przy utracie apetytu. Jego regularnego spożywanie znacznie poprawia także trawienie.

  • Zbawienny wpływ na skórę

Olej ostropestowy znany jest między innymi ze swojego nieocenionego wpływu na skórę. Ma on bardzo silne działanie przeciwzapalne, odkażające, a także regeneracyjne. Jego stosowanie zaleca się przy zwalczaniu wszelkich stanów alergicznych, a także trudno gojących się ran i oparzeń.

  • Wygląd włosów

Jeśli twoje włosy są szorstkie, przesuszone – koniecznie sięgnij po olej z ostropestu plamistego. Zawarty w nim kwas linolowy odpowiada za kondycje i wygląd twoich włosów. Regularne, zewnętrzne stosowanie tego specyfiku zapewni ci piękną fryzurę każdego dnia!

  • Oczyszcza i odtruwa organizm

Olej wspomaga  odtruwanie i oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, szkodliwego działania pestycydów, chemikaliów, leków, alkoholu i innych używek. Stosuje się go także w leczeniu po spożyciu grzybów trujących, np. muchomora sromotnikowego.

  • Cukrzyca

Według najnowszych badań, regularnie spożywanie oleju z ostropestu obniżona poziom glukozy we krwi. Jest to bardzo ważne w leczeniu cukrzycy.

  • Krwawienia

Olej z ostropestu niweluje także krwawienia. Szczególnie zaleca się jego regularne stosowanie przy obfitym miesiączkowaniu, a także leczeniu krwawień z jelita grubego oraz hemoroidów. Warto jednak pamiętać, że nadmierne krwawienia powinny byś skonsultowane z lekarzem! Mogą być one objawem bardzo poważnych chorób.

  • Wspomaga odchudzanie

Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów, koniecznie sięgnij po olej z ostropestu plamistego. Zawarte w nim właściwości lecznicze wspomagają pracę wątroby. To właśnie upośledzenie tego narządu, może być odpowiedzialne na odkładanie się tłuszczu w organizmie, co powoduje nadwagę i otyłość.

Dodatkowo regularne stosowanie oleju z ostropestu plamistego zwalcza migrenowe bóle głowy, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zapobiega miażdżycy. Inne korzyści dla zdrowia to także wzmacnianie odporności, polepszeniu wzroku, hamowanie podziału komórek nowotworowych.

Olej ostropestowy polecany jest także jako osłona i regeneracja w trakcie leczenia (oraz po nim) silnymi antybiotykami, czy lekami przeciwwirusowymi.

Olej z ostropestu – jakie są przeciwwskazania do jego stosowania?

Olej z ostropestu w formie doustnej powinien być spożywany tylko raz dziennie – maksymalnie dwie łyżeczki. Warto pamiętać, że ten olej można dodawać także do potraw, np. sałatek.

Oleju z ostropestu plamistego nie mogą stosować osoby, które borykają się z problemem nadmiernego wydzielania żółci lub przyjmują tabletki antykoncepcyjne, przeciwzakrzepowych, a także niektórych psychotropów. Przeciwwskazaniem do stosowania tego specyfiku jest także ciąża i okres karmienia piersią.

Badanie przeprowadzane nad olejem ostropestowym wykluczają poważne efekty ubocze i konsekwencje zdrowotne po jego długotrwałym stosowaniu. Jednak czasami mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego, świąd skóry, biegunka i ból głowy. Należy wtedy zaprzestać spożywania i stosowania oleju z ostropestu.

Olej z ostropestu – warto wiedzieć

Jeśli zdecydowałeś się na zakupienie oleju z ostropestu, upewnij się, że produkt, który nabywasz jest świeży. Tego typu specyfiki nie mogą stać zbyt długo. Dodatkowo upewnij się, że olej tłoczony jest na zimno.

Należy także pamiętać o odpowiednim przechowywaniu tego produktu – olej z ostropestu musi znajdować się w ciemnej butelce w lodówce.

Zobacz także: 4 najskuteczniejsze zioła przy dolegliwościach wątroby. Przyśpieszają także jej regenerację!

 

Uważaj na te rośliny. Mogą doprowadzić nawet do śmierci!