Zamknij

Nie wyrzucaj skórek od cytryny. Sprawdź, jak je zastosować do sprzątania domu

08.03.2022 15:36

Jak wykorzystać skórki od cytryny podczas domowych porządków? Oto sprawdzony sposób. Dzięki niemu twoje mieszkanie będzie lśnić czystością.

Cytryna
fot. Shutterstock

Cytryna ze względu na swoje liczne walory odżywcze jest ceniona w kuchni. Okazuje się jednak, że ten owoc może mieć znacznie szersze zastosowanie niż tylko spożywcze. Większość z nas skórki od cytryny wyrzuca od razu do kosza, nie zdając sobie sprawy z tego, że mogą być one niezwykle przydatne podczas sprzątania domu.

Domowe porady: jak wykorzystać skórki od cytryny?

Zanim pozbędziemy się skórek od cytryny, możemy wykorzystać ich cenne, antybakteryjne właściwości i przyrządzić z nich płyn do czyszczenia różnych powierzchni.

W tym celu skórki z cytrusów umieszczamy w słoiku i zalewamy szklanką octu jabłkowego. Naczynie szczelnie zamykamy i odstawiamy na kilka dni. Po upływie tego czasu wszystko odcedzamy. Gotowy roztwór przed zastosowaniem warto rozrobić z wodą. Taki płyn doskonale nadaje się do mycia m.in. blatów kuchennych, podłóg oraz szyb.

Zobacz także: Jak szybko obrać cytrynę? Oto niezawodny trik z TikToka

Domowe porady: inne pomysły na wykorzystanie skórek od cytryny

Skórki od cytryny sprawdzą się również jako naturalny odświeżacz powietrza. Wystarczy, że włożymy je do garnka, zalejemy wodą, a następnie wszystko zagotujemy na małym ogniu. Na koniec gotowy płyn przelewamy do butelki po perfumach. Dzięki niemu wnętrze domu wypełni się przyjemnym, owocowym aromatem.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader