Zamknij

Morwa biała nie tylko na odchudzanie, pomaga także przy wielu innych dolegliwościach i schorzeniach!

03.10.2018 13:44
Morwa biała
fot. Shutterstock

Morwa biała to roślina od lat wykorzystywana w medycynie naturalnej. Koniecznie sprawdź, przy jakich dolegliwościach warto ją regularnie stosować!

Morwa biała to roślina pochodząca z Azji. To drzewo najczęściej jest jednak spotykane w Chinach. Biała odmiana tej rośliny charakteryzuje się szerokim spektrum właściwości prozdrowotnych. Najczęściej morwa biała wykorzystywana jest jako jeden ze środków wspomagających proces odchudzania.

Morwa biała – właściwości zdrowotne

Morwa biała jest rośliną od la wykorzystywaną w medycynie naturalnej. Największe lecznicze korzyści znajdują się w owocach i liściach morwy.

Właściwości morwy białej to między innymi:

 • Tiamina,
 • Ryboflawina,
 • Kwas nikotynowy,
 • Pektyny,
 • Flawonoidy,
 • Pirydoksyna.

Te składniki, gdy są podawane organizmowi w odpowiednich dawkach korzystnie wpływają na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Morwa biała – dlaczego warto ją stosować?

 • Właściwości prozdrowotne morwy białej pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi. Zaleca się regularnie spożywać morwę u osób chorujących na cukrzyce.
 • Wyniki badań naukowych ekstrakt z morwy białej hamuje produkcję tlenku azotu, która jest odpowiedzialna za uszkodzenia tkankowe. Te natomiast zwiększają ryzyko rozwoju nowotworu.
 • Morwa biała zapobiega także chorobie Alzheimera. Ekstrakty z tej rośliny osłabiają neurotoksyczność białek b-amyloidu, które mają ogromny wpływ na rozwój tej choroby.
 • Morwa biała wspomaga także proces odchudzania. Osobom, które chcą zrzucić kilka kilogramów zaleca się regularne picie herbaty z morwy białej. Warto jednak pamiętać, że stosowanie morwy białej jako jedynej metody odchudzania nie doprowadzi do redukcji masy. Herbata powinna być dodatkiem do aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.
 • Morwa biała charakteryzuje się także działaniem przeciwwirusowym i antybakteryjnym.
 • Liście morwy białej wykorzystywane są także jako środek, który reguluje odpowiedni poziom cholesterolu, a także obniżają ciśnienie tętnicze.
 • Wyciągi z korzenia morwy łagodzą gorączkę, dolegliwości bólowe, a także łagodzą stany zapalne.

Morwa biała – jakie są przeciwwskazania?

Morwy białej nie powinny spożywać i stosować osoby, które są uczulone na tę roślinę, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Osoby, które są przewlekłe chore, a chcą regularnie stosować morwę białej oraz preparaty z jej składem powinny to skonsultować z lekarzem. Każda roślina lecznica może wchodzić w interakcje z lekami.

Morwa biała – jak należy ją stosować?

Morwę białą można stosować w kilku postaciach. W prawie każdej aptece możemy kupić suplementy diety, które w swoim składzie zawierają morwę.

Można także stosować suszoną morwę białą. Można z niej przygotować herbatki. Ich regularne picie przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Warto jednak pamiętać, że pozytywne rezultaty widoczne są po długotrwałym stosowaniu. Morwa biała jest rośliną, która nie działa długo.

Zobacz także: Rozmaryn lekarski pomaga przy wielu schorzeniach i chorobach. Na co w szczególności jest polecany?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!