Zamknij

Prezent dla dziecka prosto z serca. Miś na szydełku krok po kroku!

01.04.2020
Aktualizacja: 01.04.2020 15:43
Dwa misie zrobione na szydełku leżą na środku stołu, obok czekoladek, napisu love i różnych innych bibelotów
fot. Shutterstock

Miś na szydełku nie należy do łatwych robótek, ale warto go zrobić, żeby sprawić radość milusińskim. Podpowiadamy, jak go zrobić krok po kroku i z czego.

Na szydełku można zrobić prawdziwe cuda. Jest wiele rzeczy, które można wydziergać przy pomocy szydełka i kawałka wełny. Mogą być to oczywiście ubrania typu, typu szalik lub czapka. Mogą to być też serwetki na szydełku oraz przeróżne ozdoby wielkanocne na szydełku, czy bożonarodzeniowe, jak aniołki na szydełku. Mało kto wie jednak, że w ten sposób można zrobić także zabawki! Miś na szydełku może stać się ulubioną zabawką twojego dziecka, zwłaszcza, że będzie dany od serca. Podpowiadamy, jak go zrobić krok po kroku i czego tak naprawdę potrzebujesz do jego wykonania.

Zobacz także: Ciekawe wzory na szydełko – TOP 13 inspiracji. Jak je zrobić krok po kroku?

Szydełkowanie – jak się do niego zabrać?

Szydełkowanie dla początkujących może wydawać się trudne, jednak w rzeczywistości jest mniej skomplikowane, niż wszyscy uważają. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie narzędzia i poznasz podstawowe sploty, a potem już jakoś pójdzie.

Oczywiście są łatwiejsze i trudniejsze wzory. Nie warto od razu porywać się z motyką na słońce. Zacznij od prostych rzeczy, jak gwiazdki na szydełku lub szalik. Z biegiem czasu nabierzesz doświadczenia i będziesz mogła tworzyć prawdziwe cuda.

Miś na szydełku wydawać się może skomplikowany, w rzeczywistości jednak nie tak trudno go zrobić. Sama musisz jednak ocenić swoje umiejętności i przekonać się, czy jesteś już w stanie go wykonać. A to, jak to zrobić, podpowiadamy poniżej!

Zobacz także: Co robić z dzieckiem, gdy nie idzie do przedszkola? Zabawy dla 3-latka i nie tylko

Miś na szydełku – z czego go zrobić?

Zanim wykonamy jakąkolwiek rzecz na szydełku, najpierw musimy oczywiście przygotować na nią materiały. A są nimi oczywiście odpowiednie włóczki i szydełko. Jeżeli chodzi o te pierwsze, do uszycia misia potrzebujemy grubej, wełnianej włóczki. Oczywiście kordonek może mieć dowolny kolor. Do tego dobierz jednak też mały, czarny kordonek, z którego stworzysz oczka i nosek misia.

Szydełko także powinno być nieco większe, niż w przypadku tradycyjnych wyrobów. Do misia najlepiej sprawdzi się szydełko o wielkości 4 mm. Nie zapomnij też o igle do włóczki, dzięki której bez problemu przymocujesz oczka i nosek do swojego misia.

Miś powinien być mięciutki i miły w dotyku. Dlatego ważne jest też przygotowanie odpowiedniego wypełnienia, które obszyjemy, tworząc maskotkę. Takim wypełnieniem najlepiej jeżeli będzie wnętrze od poduszki – pierz lub wata – w zależności od tego, co akurat masz pod ręką.

Zobacz także: Sposoby na nudę, gdy trzeba siedzieć w domu. 10 pomysłów na zabicie czasu

Miś na szydełku krok po kroku – jak go zrobić?

Oczywiście, żeby wykonać cokolwiek na szydełku, musimy najpierw poznać schematy i podstawowe sploty. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam tworzyć prawdziwe dzieła. Żeby tego dokonać warto zapoznać się z różnymi tutorialami do nauki szydełkowania. Znajdziesz je także na naszej stronie.

Przygotowywanie misia na szydełku do najłatwiejszych robótek nie należy, nie od razu jednak Rzym zbudowano. Zacznij od czegoś prostego i poznaj schematy. Następnie możesz zabierać się za misia. A jak go wydziergać?

Zacznij oczywiście od tułowia, a dopiero później będziesz doszywać oczka, uszy i łapki. Wszystkie sploty krok po kroku znajdziesz w poniższym tutorialu. Tam też znajdziesz poszczególne schematy na zrobienie misia na szydełku.

Zobacz także: Origami to doskonały sposób na zabicie czasu. Zobacz, jak je zrobić krok po kroku!

Ponad 345 tysięcy obserwujących, a wszystko za sprawą magicznych zdjęć. Marzena Marideko, z zamiłowania dekoratorka wnętrz, pokazała na Instagramie wnętrza swojego domu.