Zamknij

Jak zrobić kwiaty origami? Mamy dla was prostą instrukcję!

31.03.2020 13:17

Kwiaty origami to jedne z najbardziej efektownych figur, jakie możesz ułożyć z papieru. Jak robić kwiaty origami? Mamy dla was instrukcję krok po kroku.

Kwiaty origami
fot. Shutterstock

Origami jest japońską sztuką składania papieru, która od lat zdobywa coraz większą popularność. Składanie figurek z papieru to dobry sposób na zabicie czasu. To także możliwość zrobienia własnoręcznie ozdób do domu - origami bowiem świetnie sprawdzą się w przypadku skandynawskiego stylu wnętrz. Jednymi z najpopularniejszych figurek origami są żuraw origami i kwiaty origami. Jedne i drugie wyglądają bardzo efektownie. Jak zrobić kwiaty origami? Mamy dla was prostą instrukcję. Teraz wykonacie to w domu!

Kwiaty origami - jak wyglądają

Kwiaty origami to bardzo szeroka i różnorodna gama figurek składanych z papieru. Najpopularniejsze kwiaty origami to jednak tulipany czy irysy. Jedne i drugie nie są trudne do przygotowania, ale wymagają odrobinę cierpliwości. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku potrzebujemy kolorowych i kwadratowych kartek papieru, aby przygotować kwiaty origami.

Kwiaty origami to nie tylko doskonała zabawa, do której mogą usiąść zarówno młodsi, jak i starsi. To także świetny pomysł na prezent! W końcu która mama nie ucieszyłaby się z bukietu kwiatów origami? Warto zatem nauczyć się tej techniki i poświęcić kilka chwil na przygotowanie takiej niespodzianki dla najbliższych.

Jak zrobić kwiaty origami? Instrukcja krok po kroku przybliży wam, jak się je robi.

Kwiaty origami krok po kroku

Kwiaty origami zrobimy w domu w bardzo prosty sposób. Oto skrócona instrukcja obsługi.

Tulipan origami

Jednym z popularniejszych wzorów origami jest tulipan origami. Jak go zrobić?

1. Najpierw kwadratową kartkę papieru zginamy wzdłuż przekątnych kwadratu. Później rozprostowujemy całość i zaczynamy zginać wzdłuż krawędzi bocznych kartki. Powinna powstać siatka 4 zagięć.

2. Następnie kartkę zaczynamy składać w trójkąt wzdłuż linii od rogu do środka kwadratu, a z kolei środkowe linie składamy do środka. W ten sposób tworzymy dwa trójkąty, które łączą się w wierzchołku.

3. W kolejnym etapie każdy z trójkątów składamy tak, żeby jego dolne rogi łączyły się z wierzchołkiem trójkąta. W ten sposób otrzymamy romb złożony z dwóch zginających się trójkątów. Następnie przekładamy trójkąty tak, aby z obu stron mieć romb z całej kartki - bez zagięć.

4. Później zginamy kolejny 4 rogi do środka - tak powstałe płatki wkładamy do siebie. Na jednym z wierzchołków powstała dziurka, w którą wdmuchujemy powietrze.

5. Wywijamy ładnie płatki. Jeżeli chcemy urozmaicić tulipana o listek, wystarczy, że wytniemy z zielonej kartki papieru pasek, który przykleimy do wykałaczki, a następnie do kwiatka. Tulipan gotowy!

Fotografia: Shutterstock

Tulipan origami to tylko jedna z opcji. Zastanawiacie się, jak zrobić inny kwiat origami? Taki z zieloną łodygą? Mamy dla was małą podpowiedź obrazkową! To naprawdę proste i koniecznie wypróbujcie ten sposób w domu. Z pewnością sprawi wam dużo satysfakcji!

Fotografia: Shutterstock
loader

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!