Zamknij

Maseczka ochronna na twarz to dziś towar deficytowy. Jak zrobić taką samemu w domu?

20.03.2020 10:58
Młoda dziewczyna w maseczce ochronnej na twarzy idzie po ulicy
fot. Shutterstock

Maseczka ochronna to dziś towar deficytowy. Dlatego, jeżeli poczujesz się lepiej, mając takową pod ręką, możesz zrobić ją sobie samemu w domu.

Koronawirus opanował cały świat, jak również całą Polskę. W naszym kraju zaczyna brakować maseczek ochronnych, które są potrzebne obecnie przede wszystkim dla lekarzy i pielęgniarek. Firmy, które tworzą tego typu produkty, swoje wyroby wysyłają właśnie do szpitali. Jeżeli natomiast ty chciałabyś mieć tego typu maseczkę dla własnego bezpieczeństwa, możesz ją zrobić sama w domu! Wystarczy kilka prostych produktów, które zapewne znajdziesz we własnym mieszkaniu.

Zobacz także: Polska farmaceutka o zachowaniu klientów: "Śmiejecie się nam w twarz". Apeluje do nich

Koronawirus: jak samemu wykonać maseczkę ochronną na twarz w domu?

Maseczka ochronna to dziś towar deficytowy. W mediach możemy znaleźć informacje, że zaczyna go już brakować, a do tego znacznie podrożał. 

Zobacz także

Okazuje się, że na szczęście tego typu maseczkę można zrobić samemu w domu. Wystarczy kilka podstawowych produktów: 

  • kawałek ręcznika papierowego (może być też kawałek gazy)
  • dwie gumki recepturki
  • kawałek bibuły
  • taśma klejąca
  • zszywacz 
  • kawałek sznurka

Dwa kawałki ręcznika o tej samej wielkości złącz ze sobą przy pomocy zszywacza. Na wierzch przyklej bibułkę o tej samej wielkości, obklejając maseczkę taśmą dookoła, tak, żeby dobrze przywierała. Po dwóch bokach zrób dwie dziurki i przełóż przez nie gumki. Następnie przełóż przez nie sznurek, którym możesz związać maseczkę z tyłu głowy tak, aby odpowiednio przywierała do twarzy. 

Pamiętajcie jednak, że taka maseczka jest jednorazowa! Gdy ją zużyjecie, koniecznie wyrzućcie ją do kosza, a następnie dokładnie umyjcie ręce. 

Zobacz także: Poruszające nagranie wyczerpanych włoskich pielęgniarek i pielęgniarzy trafiło do sieci. "Żyjemy w ciągłym strachu"

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.