Zamknij

Twoje okulary parują podczas noszenia maseczki? Są na to skuteczne sposoby!

21.04.2020 13:31
okulary
fot. DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER

Okazuje się, że są proste sposoby na zaparowane okulary. Poznajcie sprawdzone triki!

W związku z pandemią koronawirusa, wychodząc na zewnątrz, mamy obowiązek noszenia maseczek ochronnych. Niestety osoby noszące okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne skarżą się na zaparowane szkła, przez które mają utrudnioną widoczność. Sprawdźcie, jak uporać się z tym problemem.

3 sposoby na zaparowane okulary

Zaparowane okulary stały się zmorą osób, które noszą maseczki ochronne w czasie pandemii koronawirusa. Wiele osób na forach internetowych pyta o sprawdzone sposoby na to, aby para nie osadzała się na szkłach. Do wyboru mamy 2 skuteczne rozwiązania.

Wydychane przez nas wilgotne i ciepłe powietrze ma styczność z zimnymi szkłami okularów, przez co dochodzi do procesu skraplania i tworzy się na okularach mgła. Jak sobie z nią poradzić?

1. Możemy stosować specjalne preparaty w sprayu, które zawierają tak zwane substancje hydrofobowe odpychające wodę. Takie produkty kosztują około 10 zł. Alternatywą są też płyny do mycia szyb i luster.

2. Możemy też użyć mydła lub pianki do golenia. Jednak zawarte w nich składniki tworzą na soczewce warstwę, która może utrudniać widoczność i zniekształcać obraz. 

3. Dobrym rozwiązaniem będzie kupienie profesjonalnej szczelnej maski z metalowymi elementami ułatwiającymi dokładne dopasowanie maski do nosa i policzków.

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.