Zamknij

Jak zrobić szybko świąteczny zapach do domu z pomarańczy? Podpowiadamy

22.12.2021 15:44
Pomarańcze
fot. Shutterstock

Chcesz wprowadzić do swojego domu prawdziwy, świąteczny klimat? Sprawdź, jak zrobić naturalny pomarańczowy zapach do mieszkania.

Do świąt pozostaje już coraz mniej czasu. To ostatnia chwila, aby zadbać o odpowiednią oprawę. W stworzeniu wyjątkowej atmosfery przydadzą ci się nie tylko bożonarodzeniowe dekoracje, ale również piękne, świąteczne zapachy. Taki odświeżacz powietrza możesz z powodzeniem wykonać samodzielnie. Podpowiemy ci, jak to zrobić.

Domowe porady: jak zrobić świąteczny zapach do domu z pomarańczy?

Piękny, naturalny aromat we wnętrzu nie tylko pomoże ci stworzyć wyjątkową aurę, ale również wprowadzi cię w pozytywny, świąteczny nastrój. Poza tym to idealny pomysł na relaks w domowym zaciszu.

Do wykonania tego odświeżacza potrzebne nam będą pomarańcze oraz goździki. W owocach robimy niewielkie dziurki za pomocą wykałaczki, a następnie wkładamy w nie przyprawy, tworząc dowolne wzory. Taki zapach nie tylko wypełni twój dom pięknym, przyjemnym aromatem. Ułożony na talerzyku w towarzystwie cynamonu będzie również unikalną świąteczną dekoracją.

Zobacz także: Chcesz, aby w twój dom wypełnił się świątecznym aromatem? Sprawdź, jak zrobić domowy odświeżacz powietrza  

Domowe porady: inne pomysły na świąteczny zapach we wnętrzu

W stworzeniu wyjątkowej, bożonarodzeniowej atmosfery z pewnością przydadzą ci się również olejki eteryczne albo kadzidełka o nucie cynamonu lub sosny. Warto również umieścić na wigilijnym stole aromatyczne świece, które przy okazji rozświetlą wnętrze pięknym, jasnym blaskiem. A jaki jest wasz ulubiony świąteczny zapach we wnętrzach?