Zamknij

Jak zrobić samolot z papieru? To bardzo proste!

02.04.2020 15:26
Samolot z papieru
fot. Shutterstock

Samolot z papieru to jedna z najprostszych i najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Ale zrobienie go może też stanowić świetną zabawę dla dorosłych! Jak zrobić samolot z papieru? Zobaczcie.

Jak zrobić samolot z papieru? Pewnie to pytanie pojawiło się w waszej głowie już nie raz. Wszystko dlatego, że samolot z papieru to jedna z najprostszych figurek wykonywanych za pomocą techniki składania papieru, jaką jest origami. Jak zrobić samolot z papieru? To nie taki trudne, a z pewnością sprawi wam wiele frajdy i pozwoli w miły sposób zapełnić czas.

Jak zrobić samolot z papieru - prosta figurka origami

Samolot z papieru to jedna z najprostszych figur origami. Ta japońska sztuka składania papieru jest popularna na całym świecie. To aktywność, którą można wykonywać samodzielnie dla zabicia czasu albo w gronie najbliższych. Samolot z papieru, ale też in figurki - np. żuraw origami czy kwiaty origami - mogą stanowić także świetne ozdoby do naszego domu!

Kwiaty origami można podarować bliskim osobom np. z okazji imienin. Z kolei samolot z papieru będzie doskonałą ozdobą, którą można zawiesić na sznurku na oknie w dziecięcym pokoju!

Do wykonania tradycyjnego origami, jakim jest samolot z papieru, potrzebujemy wyłącznie jednej kartki papieru - lepiej żeby była prostokątna. Może być w wybranym przez nas kolorze. Jak zrobić samolot z papieru? Wystarczy odrobina cierpliwości i już będziemy mogli się nim cieszyć!

Jak zrobić samolot z papieru - instrukcja krok po kroku

Jak już ustaliliśmy, do zrobienia samolotu z papieru potrzebna jest nam jedna kartka papieru. Samolot z papieru świetnie wygląda w białym kolorze, ale możemy zrobić go z kartki, jaka najbardziej nam się podoba.

Warto dodać, że dobrze wykonany samolot z papieru będzie latał! Jak zrobić samolot z papieru? Oto instrukcja krok po kroku.

1. Samolot z papieru to najprostsza figurka, jaką można zrobić zgodnie ze sztuką origami. Bierzemy kartkę papieru, którą najpierw zginamy dokładnie na pół. W ten sposób zaznaczamy sobie oś naszego modelu. Później kartkę rozginamy do pierwotnego stanu.

2. Następnie dolne rogi kwadratu zginamy do linii środkowej kartki. W ten sposób tworzymy "dziób" samolotu z papieru.

3. Następnie czynność powtarzamy. Pozostawiamy pierwotne zagięcia, ale zginamy je teraz po raz kolejny, aby uzyskać nieco wydłużony, smukły przód samolotu

4. Na sam koniec złóż samolot dokładnie w połowie i ułóż skrzydła tak, aby układały się równolegle do ziemi. Twój samolot jest już gotowy. Teraz możesz go ozdobić według uznania.

Jeżeli powyższa instrukcja wam nie wystarczy, możecie zerknąć na instrukcję obrazkową, która na pewno przybliży wam, jak zrobić samolot z papieru. Jeżeli także to nie pomoże, sięgnijcie po instrukcję wideo umieszczoną poniżej.

shutterstock_162133820
fot. Shutterstock

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!