Zamknij

Mydło to dziś produkt pierwszej potrzeby. Wystarczy kilka składników, żeby zrobić je samemu w domu!

03.04.2020 11:25
Domowe mydełka z dodatkiem lawendy
fot. Shutterstock

Mydło to dziś towar deficytowy. Okazuje się, że można je zrobić również samemu w domu! Wystarczy zaledwie kilka prostych składników, które są ogólnodostępne.

Koronawirus sparaliżował nasze sklepy. Brakuje w nich niektórych produktów, a przede wszystkim środków higienicznych. Najpopularniejszym produktem, który jest dziś na wagę złota jest... mydło. Okazuje się, że jest wyjście z sytuacji, jeżeli nie możecie dostać go w sklepie. Możecie bowiem sami zrobić mydło w domu i to z zaledwie kilku składników, które można bez problemu dostać w sklepie lub w aptece. 

Zobacz także: Jak zrobić żel antybakteryjny w domu? Potrzebujesz tylko dwóch składników! 

Jak zrobić mydło w domu? Wystarczy kilka składników!

Choć robienie mydła może się okazać bardzo skomplikowanym zajęciem, w rzeczywistości nie jest takie trudne. 

Wystarczy wam zaledwie kilka prostych składników, które są ogólnodostępne. 

Składniki potrzebne do zrobienia mydła to:

  • gliceryna
  • alkohol izopropylowy
  • olejek eteryczny (o dowolnym zapachu)
  • foremka silikonowa

Sposób przygotowania: 

Glicerynę kroimy na drobne kawałeczki i wrzucamy do foremki tyle, ile się zmieści. Następnie przesypujemy ją do metalowej miseczki i rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Do tego dodajemy kilka kropelek olejku eterycznego i mieszamy. 

Teraz należy przygotować foremki. Dokładnie dezynfekujemy je alkoholem. Potem możemy przelewać do nich gorącą glicerynę z olejkiem. Dokładnie potrząśnij foremką, żeby substancja równomiernie się ułożyła w foremce. Spryskaj jeszcze raz po wierzchu alkoholem i odstaw do ostygnięcia. Po upłynięciu około 2 godzin mydło powinno być gotowe.

Zobacz także: Sprzątanie domu to dobry sposób na zabicie czasu. O czym należy pamiętać? 

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.