Zamknij

Jak samodzielnie zrobić domowy płyn do mycia naczyń? Podpowiadamy

19.01.2022 15:37
Mycie naczyń
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak samodzielnie zrobić naturalny płyn do mycia naczyń? To proste. Wystarczą do tego produkty, które z pewnością znajdziesz w swoim domu.

Wiele osób podczas sprzątania domu coraz częściej sięga po naturalne środki. Okazuje się bowiem, że produkty, które większość z nas ma w swojej kuchni mogą mieć znacznie szersze zastosowanie niż tylko spożywcze. Z powodzeniem możemy je wykorzystać, np. do przygotowania płynu do mycia naczyń. Dziś podpowiemy ci, jak zrobić go samodzielnie.

Domowe sposoby: jak zrobić domowy płyn do mycia naczyń

Samodzielne przygotowanie płynu do mycia naczyń nie jest trudnym zadaniem. Z pewnością przyda się do czyszczenia zastawy, garnków czy szklanek. Możesz być pewny, że dzięki niemu twoje talerze czy sztućce będą lśniły czystością.

Aby zrobić taki płyn, do szklanki wody należy dodać 3 łyżki soli kuchennej, 2 łyżki octu jabłkowego oraz 5 łyżek soku wyciśniętego z cytryny. Następnie wszystkie składniki dokładnie mieszamy i podgrzewamy przez kilka minut. Gotowy roztwór przelewamy do butelki i myjemy nim naczynia. Na koniec dokładnie płuczemy je w bieżącej, ciepłej wodzie.

Zobacz także: Na twoim kubku pojawił się osad po herbacie lub kawie? Sprawdź, jak szybko i skutecznie się go pozbyć

Domowe sposoby: inne produkty przydatne do mycia naczyń

Do usunięcia silnych zabrudzeń na naczyniach przydatny będzie też roztwór z wody oraz sody oczyszczonej. Warto wykorzystać także zużyte torebki po herbacie. Pomocny może okazać się również kwasek cytrynowy. Jest on niezwykle skuteczny przede wszystkim w przypadku przypalonych garnków - sprawi, że znów będą wyglądały jak nowe.