Zamknij

Jak złożyć serwetki, aby pięknie prezentowały się na świątecznym stole? Wypróbuj ten popularny trik z TikToka

23.12.2021 15:02
Aranżacja stołu
fot. Shutterstock

Serwetki mogą być piękną dekoracją stołu. Jak sprawić, aby prezentowały się idealnie? Sięgnij po ten sprawdzony sposób z TikToka.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić w gronie najbliższych osób. Zanim przystąpimy do wspólnego świętowania, warto zadbać o odpowiednią oprawę stołu. Oprócz lśniącej zastawy, świec i stroików możemy wykorzystać do dekoracji również serwetki. Popularna tiktokerka podpowiada, jak odpowiednio je ułożyć, aby były pięknym dopełnieniem świątecznej aranżacji.

Boże Narodzenie 2021: jak złożyć serwetki, aby pięknie prezentowały się na świątecznym stole?

Jeżeli chcesz zachwycić swoich gości świąteczną dekoracją stołu, sięgnij po ten trik z TikToka. W pierwszej kolejności musimy złożyć serwetkę w taki sposób, aby uzyskać kształt kwadratu. Następnie jej róg zawijamy, kładąc materiał jeden na drugim. Obracamy ją na drugą stronę. Chwytamy palcami za dolne przeciwległe rogi trójkąta i przykładamy je do siebie.

Serwetkę ponownie odwracamy. Będzie składała się z kilku warstw. Górny materiał zaginamy i to samo robimy z kolejnymi warstwami, starając się, aby ich wierzchołki nachodziły na siebie. Ten trik zajmie ci dosłownie chwilę, a dzięki niemu serwetki będą piękną ozdobą świątecznego stołu.

Boże Narodzenie 2021: jak udekorować stół na święta?

Podczas świątecznej aranżacji stołu postaraj się, aby wszystkie elementy były spójne z wystrojem pomieszczenia. W jadalni w stylu glamour najlepiej sprawdzą się złote lub srebrne dekoracje takie jak figurki, świece zapachowe czy stylowe lampiony. Możesz sięgnąć również po ozdoby w kolorze butelkowej zieleni, które nieco ożywią całą aranżację.

Z kolei we wnętrzach skandynawskich pięknie będą wyglądać dodatki z naturalnych materiałów np. drewniane lub makramowe. A jaki jest wasz pomysł na dekorację wigilijnego stołu?

Modne paznokcie na święta Bożego Narodzenia 2021: TOP 10 pomysłów
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock