Zamknij

Jak złożyć ręczniki, aby zabierały mniej miejsca w walizce? Podpowiadamy

10.06.2022 15:36

Ten trik z TikToka na szybkie złożenie ręczników przyda ci się przed wakacjami. Pakowanie go do walizki nie będzie już problemem.

Walizka
fot. Shutterstock

Zbliża się okres wakacji, a wraz z nim letnie podróże. Podczas przygotowań do urlopu mogą nam przydać się różne triki. Wiele użytecznych porad znajdziemy na popularnej platformie TikTok. Przed pakowaniem bagażu warto obejrzeć film jednej z użytkowniczek tej aplikacji, która pokazuje, jak szybko złożyć ręcznik plażowy. Tym sposobem uda ci się zaoszczędzić trochę miejsca w walizce.

Triki z TikToka: jak szybko złożyć ręcznik plażowy?

Szykowanie wszystkich rzeczy niezbędnych do wyjazdu bywa stresujące - szczególnie, jeżeli jesteśmy dopiero w połowie pakowania, a nasza walizka już jest niemal wypełniona po brzegi. Duże znaczenie ma w tym przypadku to, w jaki sposób składamy ubrania czy inne akcesoria. Do szybszego złożenia ręcznika może nam się przydać ten prosty trik z TikToka.

Na początek tiktokerka składa go na pół. Następnie chwyta dwa dolne rogi i chowa część tkaniny pod spód. Jeden bok zawija do środka, a następnie umieszcza na nim pozostały materiał. Potem składa ręcznik ponownie i w powstałej w ten sposób kieszonce chowa resztę tkaniny. Zobaczcie, jakie to proste.

Zobacz także: Dokąd powinieneś pojechać na wakacje w 2022 roku? Propozycje dla wszystkich znaków zodiaku

Pakowanie walizki – o czy pamiętać?

Zanim rozpoczniemy pakowanie walizki, warto spisać na kartce wszystkie rzeczy, które musimy ze sobą zabrać. Te, które nie są niezbędne, najlepiej umieścić na końcu listy i spakować je tylko wtedy, gdy zostanie nam trochę wolnego miejsca. Z walizką jest trochę jak z szafą - im dokładniej będą poskładane w niej wszystkie rzeczy, tym łatwiej znajdziemy poszczególne akcesoria po dotarciu na miejsce. Do pakowania mogą nam się przydać różne saszetki podróżne, dzięki którym w naszym bagażu będzie panował porządek.

Zobacz także: Jak bezpiecznie podróżować? Patrycja Jaskot podaje praktyczne wskazówki

loader