Zamknij

Chcesz wyprasować ubrania bez użycia żelazka? Wypróbuj najlepsze domowe triki

13.07.2021 15:08
składanie ubrań
fot. Shutterstock

Twoja świeżo wyprana bluzka wymaga użycia żelazka, ale nie masz go pod ręką? Wypróbuj genialne triki, dzięki którym już po chwili materiał stanie się idealnie gładki. Efekty robią wrażenie.

Okazuje się, że wcale nie musimy korzystać z żelazka, aby wygładzić pogniecioną garderobę. Zamiast sprzętu do prasowania wystarczy zastosować jeden z domowych trików. Sprawdźcie, w jaki sposób szybko rozwiążecie ten problem.

Jak wyprasować ubrania bez użycia żelazka?

Prasowanie to czynność, którą zwykle wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Jeżeli nie masz żelazka lub twój sprzęt się uszkodził, możesz skorzystać z alternatywnych metod, które stosowały nasze babcie.

1. Garnek

Rozłóż ubranie na płaskiej powierzchni. Następnie wlej do garnka wrzątek i wyprasuj ubranie w taki sam sposób, jakbyś używał żelazka. Już po kilku minutach twoja garderoba będzie idealnie gładka.

2. Ocet

Ocet stosuje się nie tylko w kuchni i podczas sprzątania. Równie dobrze sprawdza się też jako środek do prasowania ubrań. Wystarczy wymieszać ten płyn z wodą w proporcji 1:1 i spryskać materiał. Kiedy tylko tkanina wyschnie, natychmiast stanie się gładka.

3. Suszarka do włosów

Powieś mokre ubranie na wieszaku i użyj suszarki do włosów. Dzięki temu wszelkie zagniecenia szybko znikną. Tkanina będzie wyglądała jak po użyciu żelazka.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Trik na prasowanie ubrań bez żelazka

Istnieje jeszcze jeden trik na wyprasowanie ubrania bez użycia żelazka. Aby go wykonać, potrzebna ci będzie prostownica do włosów. Włącz sprzęt i nastaw go na najniższą temperaturę. Następnie włóż kawałek ubrania pomiędzy płytki i przesuwaj sprzęt po pogniecionej tkaninie.