Zamknij

Jak wykorzystać mleko do sprzątania domu? Będziesz zaskoczony

25.04.2022 15:39
Mleko
fot. Shutterstock

Co zrobić z resztkami mleka? Okazuje się, że może być ono niezwykle przydatne podczas domowych porządków.

Mleko to produkt, który znajdziemy w wielu kuchniach. Ma niezwykle szerokie zastosowanie kulinarne. Przyrządzimy z niego pożywną owsiankę, naleśniki albo smakowite ciasta. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że może się ono także przydać podczas sprzątania domu. W jaki sposób warto je wykorzystać? Podpowiadamy.

Domowe porady – jak wykorzystać mleko do sprzątania?

Mleko to jeden z tych produktów, który skrywa w sobie znacznie więcej właściwości, niż się spodziewamy. A czy wiedzieliście, że może być ono także niezwykle pomocnym środkiem do mycia kuchennych sztućców?

W tym celu wlewamy odrobinę mleka do niewielkiego naczynia i zanurzamy w nim sztućce. Po upływie godziny płuczemy je dokładnie w wodzie i wycieramy do sucha ścierką. Dzięki temu znów będą idealnie czyste i lśniące.

Zobacz także: Co zrobić, żeby mleko nie przywarło do garnka podczas gotowania? Podpowiadamy

 

Domowe porady: inne sposoby na polerowanie sztućców

Sztućce kuchenne pod wpływem częstego użytkowania szybko tracą swój blask. Aby temu zapobiegać, musimy dbać o nie regularnie. Poza sklepowymi środkami do ich czyszczenia możemy wykorzystać także domowe sposoby. Oprócz mleka skuteczny jest także ocet jabłkowy. Sztućce możemy również wypolerować za pomocą sody oczyszczonej z dodatkiem soku wyciśniętego z cytryny.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET