Zamknij

Jak wykorzystać lakier do włosów w domowych porządkach? Oto zaskakujący trik

14.09.2022 13:31

Do czego może ci się przydać lakier do włosów? Okazuje się, że warto go wykorzystać nie tylko w celach kosmetycznych.

Lakier do włosów
fot. Shutterstock

Lakier do włosów to kosmetyk niezastąpiony w różnych sytuacjach. Dzięki niemu nasza fryzura zawsze wygląda nienagannie i niestraszne są jej niekorzystne warunki pogodowe. Warto go zatem mieć pod ręką w pracy, podczas spotkań w gronie znajomych czy różnych rodzinnych uroczystości. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że produkt ten z powodzeniem możemy wykorzystać również podczas sprzątania domu. W jaki sposób? Będziesz zaskoczony.

Domowe sposoby: oto nietypowe zastosowanie lakieru do włosów

Lakier do włosów może nam się przydać nie tylko do utrwalania fryzury. Okazuje się, że ten kosmetyk ma także znacznie szersze zastosowanie. Warto go również wykorzystać do... prasowania firanek. Możesz to zrobić w bardzo prosty i szybki sposób.

Wystarczy, że po wyjęciu firanek z pralki zawiesisz je w oknie, a następnie delikatnie spryskasz lakierem do włosów, kiedy są jeszcze lekko wilgotne. Ten produkt skutecznie wygładzi wszystkie zagniecenia widoczne na materiale. Poza tym skutecznie ochroni tkaninę przed osadzaniem się kurzu.

Zobacz także: Oto domowy sposób na pranie firanek. Dzięki niemu znów będą śnieżnobiałe

Jak łatwo uprasować firanki?

Jeżeli chcesz pozbyć się zagnieceń na firankach, możesz wykorzystać do tego również inne domowe sposoby. W tym celu należy przygotować płyn na bazie octu i wody, a potem spryskać nim problematyczne miejsca. Niewielkie zagniecenia tkaniny możemy usunąć także za pomocą suszarki do włosów. Te czynności będą znacznie łatwiejsze, jeżeli wcześniej rozwiesimy firanki na karniszu. Trzeba także zadbać o to, aby materiał był odpowiednio wilgotny.

Zobacz także: Jak często należy prać firanki i zasłony? Wielu z nas robi to zbyt rzadko

loader