Zamknij

Jak wyczyścić zatłuszczone naczynia? Ten sposób naprawdę działa

29.04.2022 11:35
Mycie naczyń
fot. Shutterstock

Jak się pozbyć tłustego osadu z naczyń? Możesz wypróbować ten domowy trik z wykorzystaniem produktu, który z pewnością masz w swojej kuchni.

Mycie naczyń z pewnością nie należy do ulubionych czynności podczas kuchennych porządków. Szczególnie trudne do wyczyszczenia są zatłuszczone talerze czy garnki. Zanim sięgniemy w tej sytuacji po profesjonalne środki, możemy wypróbować różne domowe sposoby. Ten trik jest niezastąpiony podczas zmywania i dzięki niemu z łatwością pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń z kuchennych naczyń.

Domowe porady: jak wyczyścić zatłuszczone naczynia?

Coraz częściej świadomie rezygnujemy ze stosowania różnych detergentów, zastępując je naturalnymi środkami. Zatłuszczone naczynia także łatwo możemy wyczyścić domowym sposobem. To tani i ekologiczny trik, po który z pewnością będziesz sięgać w różnych sytuacjach.

Wystarczy wlać do miski pół szklanki octu jabłkowego oraz cztery łyżki soku z cytryny i wszystko wymieszać. Następnie takim płynem należy umyć zabrudzone naczynia przy pomocy gąbki i po upływie kilkunastu minut opłukać je pod bieżącą wodą. Dzięki temu znów będą idealnie czyste i lśniące.

Zobacz także: Jak dokładnie wyczyścić drewniane łyżki kuchenne? Tiktokerka ma na to sposób 

Domowe porady: inne ekologiczne środki do mycia naczyń

Do zmywania naczyń możemy wykorzystać również inne produkty spożywcze. Skutecznym środkiem jest także soda oczyszczona. Dzięki swoim właściwościom doskonale usuwa różne zabrudzenia oraz pochłania nieprzyjemne zapachy. Zamiast niej warto wypróbować też kwasek cytrynowy. Z kolei do czyszczenia kuchennych sztućców najlepiej zastosować fusy po herbacie, które sprawią, że nabiorą one pięknego połysku.

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET