Zamknij

Oto przydatny trik na zaparowane okulary. Wykonasz go szybko

21.10.2022 12:01

W jaki sposób wyczyścić zaparowane okulary? Wypróbuj prosty trik jednego z użytkowników TikToka.

Czyszczenie okularów
fot. Shutterstock

Osoby noszące na co dzień okulary często doświadczają dyskomfortu związanego z zaparowanymi szkłami. Ma to miejsce np. w chłodniejsze dni, gdy wchodzimy do nagrzanego pomieszczenia lub podczas picia gorących napojów. W takim przypadku przydatny może okazać się trik jednego z tiktokerów, który pokazuje, jak wyczyścić okulary przy pomocy popularnego kosmetyku.

Oto sposób z TikToka na zaparowane okulary. Wykonasz go błyskawicznie

Zaparowane okulary znacznie utrudniają widoczność, uniemożliwiając wykonywanie różnych czynności. Aby szybko wyczyścić zamglone szkła, warto sięgnąć po prosty trik z TikToka. Jedyne, czego potrzebujesz to kosmetyk, który na pewno znajdziesz w swojej łazience.

Mowa o zwykłej piance do golenia. Najpierw użytkownik aplikacji nakłada niewielką ilość produktu na okulary z jednej i drugiej strony. Następnie delikatnie wyciera szkła ściereczką z miękkiego materiału, dzięki czemu uzyskuje czystą i lśniącą powierzchnię. Zobaczcie sami.

Zobacz także: Oto nietypowe zastosowanie pianki do golenia. Koniecznie je wypróbuj

Inne sposoby na zaparowane okulary

Jeżeli twoje okulary zaparowały, a nie masz przy sobie specjalistycznych preparatów do ich polerowania, możesz sięgnąć także po inne domowe sposoby. Wiele osób w takim przypadku czyści szkła przy pomocy zwykłego mydła oraz wody albo płynu do mycia naczyń. Należy to jednak robić bardzo ostrożnie przy użyciu delikatnych ściereczek, aby nie zarysować okularów.

Zobacz także: Żółte szkła pomagają prowadzić samochód nocą? Naukowcy sprawdzili ich działanie

loader