Zamknij

Jak wyczyścić wannę w naturalny sposób? Sięgnij po ten trik z popularnym owocem w roli głównej

28.09.2022 15:20

W jaki sposób usunąć zabrudzenia na wannie? Ten trik z wykorzystaniem pewnego owocu jest niezwykle skuteczny.

Czyszczenie wanny
fot. Shutterstock

Coraz więcej osób sprzątając swoje mieszkanie, zamienia detergenty na naturalne środki czyszczące. W naszych kuchniach kryje się bowiem wiele produktów, które z powodzeniem możemy wykorzystać podczas domowych porządków. Tym razem zdradzimy ci skuteczny trik na wyczyszczenie wanny. Możesz być pewny, że od tej pory będziesz sięgać po niego częściej.

Domowe porady: jak wyczyścić wannę w naturalny sposób?

Czyszczenie wanny bywa niekiedy dość czasochłonne. Istnieje jednak trik, dzięki któremu możemy to zrobić naprawdę szybko i skutecznie. W takim przypadku warto wykorzystać niezwykłe właściwości grejpfruta. Owoc ten działa antybakteryjnie, a poza tym wypełni twoją łazienkę przyjemnym zapachem.

Wystarczy przekroić go na pół i posypać odrobiną sody oczyszczonej. Następnie należy przetrzeć nim zabrudzoną powierzchnię. Różnicę zobaczysz od razu. Dzięki tej metodzie pozbędziesz się z wanny wszystkich zacieków. Z powodzeniem możesz ją zastosować również do mycia umywalki czy brodzika prysznicowego.

Zobacz także: Oto domowy sposób na nieprzyjemny zapach z łazienki. Jest naprawdę skuteczny 

Domowe porady: inne produkty do czyszczenia wanny

Do mycia wanny możemy wykorzystać również zwykły ocet w połączeniu z wodą. Ma on jednak intensywną woń, która dla niektórych osób może być nieco drażniąca. W takim przypadku czyszczenie najlepiej wykonać nocą, aby do rana nieprzyjemny zapach mógł się ulotnić. Innym popularnym produktem często wykorzystywanym w domowych porządkach jest kwasek cytrynowy. Warto go zastosować przede wszystkim w przypadku uciążliwego osadu z kamienia.

Zobacz także: Jak umyć lustro bez smug? Oto sprawdzony trik

loader