Zamknij

Jak wyczyścić walizkę? Tym sposobem odświeżysz ją szybko przed wakacjami

21.06.2022 10:28

Zastanawiasz się, jak szybko odświeżyć swoją walizkę przed podróżą? Mamy na to sprawdzony sposób.

Walizka podróżna
fot. Shutterstock

Przygotowania do wakacji bywają czasochłonne, dlatego najlepiej rozpocząć je z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnego stresu. Przed podróżą warto zrobić przegląd wszystkich niezbędnych rzeczy na wyjazd. Z pewnością lekkiego odświeżenia będzie wymagała walizka podróżna. Jak ją wyczyścić? Możesz wykorzystać do tego ten prosty sposób.

Domowe porady: jak szybko wyczyścić walizkę podróżną?

Jeżeli twoja walizka od dłuższego czasu zalegała gdzieś na dnie szafy, warto ją nieco odświeżyć. Czyszczenie należy zacząć od dokładnego odkurzenia jej. Dopiero później możemy przejść do kolejnego etapu. Jeżeli chcesz ją szybko doprowadzić do porządku, możesz sięgnąć po niezawodną sodę oczyszczoną, która doskonale wyczyści jej powierzchnię, a dodatkowo zneutralizuje nieprzyjemną woń.

W tym celu do garnka lub miski należy wlać litr ciepłej wody, dodać do niej 0,5 łyżeczki tego produktu, a następnie przelać gotowy roztwór do butelki z atomizerem. Takim preparatem możemy spryskać widoczne zabrudzenia, a następnie delikatnie przetrzeć je ścierką i pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli chcesz, aby z walizki unosił się piękny zapach, dodaj do płynu również kilka kropli olejku eterycznego.

Zobacz także: Jak składać koszulki - do szuflady, do walizki. Proste sposoby

Domowe porady: jak dbać o walizkę?

Bagaż jest narażony podczas podróży na różne uszkodzenia. Aby ochronić go przed zabrudzeniem czy zarysowaniem, możesz sięgnąć po specjalne ochraniacze. Do czyszczenia walizki nigdy nie stosuj silnych detergentów, które mogą pozostawić na niej trwałe ślady np. w postaci odbarwienia materiału. Trudne zabrudzenia możesz usunąć również za pomocą zwykłego mydła albo płynu do mycia naczyń rozrobionego z wodą.

Zobacz także: Jak złożyć ręczniki, aby zabierały mniej miejsca w walizce? Podpowiadamy

loader