Zamknij

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Oto sprawdzony sposób

01.12.2021 15:34
Żelazko
fot. Shutterstock

Szukasz skutecznego sposobu na wyczyszczenie przypalonego żelazka? Dzięki tej metodzie twoje urządzenie znów będzie jak nowe.

Prasowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Często zdarza nam się popełniać podczas niego różne błędy, łącznie z przypaleniem żelazka. Ratunkiem w takiej sytuacji mogą być sprawdzone, domowe metody. Ten niezawodny trik sprawi, że z łatwością poradzisz sobie z tym problemem.

Kuchenne porady: skuteczny sposób na przypalone żelazko

Szykujesz się do wyjścia, prasujesz swoją ulubioną koszulę i wtedy jak na złość żelazko odmawia ci posłuszeństwa? To problem, z którym większość z nas z pewnością miała w swoim życiu do czynienia. Na szczęście przypalone żelazko można jeszcze uratować. A wszystko to za sprawą produktu, który z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.

Wystarczy, że na ścierkę nalejesz odrobinę octu, a następnie zaczniesz przecierać nią stopę urządzenia. Oczywiście pamiętaj, aby robić to w momencie, gdy żelazko nie będzie już gorące. Efekt, jaki uzyskasz z pewnością cię zaskoczy.

Zobacz także: Odkamienianie żelazka - proste i szybkie sposoby

Kuchenne porady: inne sposoby na przypalone żelazko

Jeżeli w przypadku mocnego przypalenia żelazka sam ocet nie zda egzaminu, możesz sięgnąć również po właściwości sody oczyszczonej, która powinna przynieść podobne rezultaty. Jednocześnie pamiętaj, aby do czyszczenia tego urządzenia nigdy nie używać szorstkich gąbek lub szczotek, które mogłyby spowodować trwałe zarysowania i uszkodzenie stopy żelazka. A jaki jest wasz skuteczny sposób na ten problem?