Zamknij

Jak wyczyścić ekspres do kawy? Ten trik jest niezwykle skuteczny

Weronika Misiuk
24.11.2021 15:43
Ekspres do kawy
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak skutecznie wyczyścić swój ekspres do kawy, aby pozbyć się nieestetycznego osadu? Oto niezawodny sposób.

Regularne czyszczenie ekspresu jest bardzo ważne. Dzięki temu urządzenie posłuży ci przez dłuższy czas, a ty będziesz mógł się cieszyć smakiem swojej ulubionej, wysokiej jakości kawy. Jeżeli poszukujesz taniego, a jednocześnie skutecznego sposobu na wyczyszczenie ekspresu, to ten trik sprawdzi się w tym przypadku idealnie.

Kuchenne triki: jak wyczyścić ekspres do kawy domowym sposobem?

Wiele osób podczas domowego sprzątania rezygnuje ze stosowania chemicznych środków na rzecz innych sprawdzonych, domowych metod. Według nich takie podejście nie tylko wpływa pozytywnie na zdrowie, ale również może przynieść widoczne oszczędności w domowym budżecie.

Produkty, które większość z nas ma w swojej kuchni, można wykorzystać również do czyszczenia ekspresu do kawy. Wystarczy, że do pojemnika na wodę wsypiesz odrobinę kwasku cytrynowego, a następnie uruchomisz urządzenie, tak samo, jakbyś robił to w przypadku parzenia napoju. Dla lepszej skuteczności taką czynność warto powtórzyć drugi raz. Trzeba później pamiętać o dokładnym umyciu pojemnika. Kwasek cytrynowy pomoże ci skutecznie wyczyścić oraz odkamienić sprzęt.

Zobacz także: 3 sposoby na parzenie wyśmienitej domowej kawy. Jak przyrządzać ją tak, aby smakowała jak w kawiarni? [WIDEO]

Kuchenne triki: domowe sposoby na czyszczenie ekspresu do kawy

Wśród innych domowych produktów, które można wykorzystać do mycia ekspresu jest mieszanka wody oraz octu, którą należy rozrobić w proporcjach 2:1. Po użyciu takiego roztworu trzeba jednak dokładnie kilkakrotnie wypłukać ekspres, bowiem w przeciwnym razie nasza kawa może przesiąknąć drażniącym, nieprzyjemnym zapachem octu. A wy z jakich kuchennych trików korzystacie najchętniej?