Zamknij

Jak wyczyścić białe sznurówki? Ten trik sprawi, że będą wyglądać jak nowe

04.05.2022 11:42
Białe sznurowadła
fot. Shutterstock

Jak przywrócić biel sznurówkom? Wypróbuj ten łatwy domowy sposób. Dzięki niemu znów będą wyglądały idealnie.

W wiosenne dni chętnie sięgamy po sportowe obuwie, które doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach. Niestety w wyniku częstego użytkowania buty te szybko ulegają zabrudzeniu. Najwięcej trudności sprawia nam zazwyczaj wyczyszczenie sznurówek. Najbardziej problematyczne są te w białym kolorze, bowiem łatwo tracą swoją barwę i stają się żółte. Jak temu skutecznie zapobiegać? Wypróbuj ten prosty trik, dzięki któremu szybko odzyskasz ich dawną biel.

Domowe sposoby: jak szybko wyczyścić białe sznurowadła?

Białe sznurówki są nie tylko praktycznym elementem obuwia. W wielu przypadkach mogą być one również ciekawym dodatkiem do sportowej stylizacji. Warto więc zadbać o to, aby zawsze wyglądały idealnie. Może nam w tym pomóc ten prosty domowy trik.

Skutecznym środkiem do czyszczenia sznurówek jest soda oczyszczona. Wystarczy wsypać trzy łyżki tego produktu do małej miski, dodać do tego kilka kropli wody i wszystko dokładnie wymieszać. Następnie gotową pastę należy nanieść za pomocą szczoteczki na sznurowadła i odczekać godzinę. Po upływie tego czasu trzeba je starannie wypłukać. Tym sposobem łatwo pozbędziemy się z nich zabrudzeń i unikniemy modowej wpadki.

Zobacz także: Twoje buty są mokre od deszczu? Sprawdź, jak je wysuszyć domowym sposobem

Domowe porady: inny sposób na białe sznurowadła

Jeżeli wygląd twoich białych sznurówek pozostawia wiele do życzenia, możesz wypróbować też inny domowy sposób na ich wyczyszczenie. Równie skuteczny jest kwasek cytrynowy. Wcześniej należy wymieszać go z wodą i w takim roztworze zanurzyć sznurowadła.

W przypadku, gdy nie posiadasz tego produktu, sięgnij po sok wyciśnięty z cytryny. Wykazuje on podobne działanie. Dzięki niemu twoje sznurówki znów będą śnieżnobiałe.

Zobacz także: Poznaj domowy sposób na polerowanie butów. Dzięki niemu będą piękne i lśniące