Zamknij

Chcesz wyczyścić płytę indukcyjną? Wypróbuj najlepsze sposoby

04.05.2021 15:16
płyta indukcyjna
fot. Shutterstock

Coraz więcej osób decyduje się na płytę indukcyjną w swojej kuchni. Ma ona wiele zalet, ale wymaga częstego czyszczenia. Zdradzamy najlepsze sposoby, dzięki którym powierzchnia waszego sprzętu nabierze wyjątkowego blasku.

Czyszczenie płyty indukcyjnej zajmie ci dosłownie kilka minut, o ile będziesz używać odpowiednich substancji. Poznaj kilka niezawodnych metod na szybkie i skuteczne pozbycie się brudu ze szklanej powierzchni twojego urządzenia kuchennego.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

Chcesz umyć płytę indukcyjną, ale nie wiesz, w jaki sposób możesz uzyskać najlepsze rezultaty? Aby usunąć ze sprzętu resztki jedzenia, warto zastosować jeden z poniższych produktów.

1. Płyn lub mleczko do mycia naczyń

Na płycie indukcyjnej tuż po gotowaniu często znajdziemy tłuszcz, którego nie usuniemy naturalnymi substancjami. Zamiast nich polecamy zastosować silniejsze detergenty w postaci mleczka lub płynu do mycia naczyń. Wystarczy, że naniesiesz na szklaną powierzchnię kilka kropli wybranego produktu i przetrzesz płytę za pomocą zwilżonej gąbki.

2. Ocet i soda

Kolejnym skutecznym sposobem na pozbycie się brudu z płyty indukcyjnej jest metoda z zastosowaniem roztworu octu i sodu. Na początku wymieszaj ze sobą oba składniki w proporcji 1:1. Następnie zanurz w tym płynie bawełnianą ściereczkę i dokładnie przetrzyj nią powierzchnię urządzenia. Jeżeli na szkle widoczne będą zaschnięte resztki jedzenia, zamiast szmatki lepiej sprawdzi się gąbka wykonana z twardej pianki.

Zobacz także: Nie masz ręki do roślin? Tych kwiatów nie trzeba często podlewać!

Sposób na wyczyszczenie płyty indukcyjnej

W celu wyczyszczenia płyty indukcyjnej możesz też użyć płynu do mycia szyb. Spryskaj szkło tym produktem, a później przetrzyj powierzchnię jednorazowym ręcznikiem papierowym. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się brudu, ale dodatkowo uporasz się z nieestetycznymi smugami.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!