Zamknij

Wrzuć do pralki 5 tabletek aspiryny i zobacz, co stanie się z twoim praniem! Ten trik powinna znać każda z nas

21.10.2020 13:20
pranie
fot. ---

Dzięki temu trikowi ubrania będą wyglądały jak nowe. Przekonaj się sama!

Aspiryna jest środkiem, który ma wiele zastosowań. Mimo że większość z nas używaj jej w celach zdrowotnych, to jednak równie dobrze sprawdza się podczas prania. Efekty jej działania widoczne są gołym okiem. Podpowiadamy, w jaki sposób ją stosować, aby przywrócić tkaninom śnieżną biel.

Aspiryna - zastosowanie w praniu

Zastanawiasz się, jak swojemu praniu przywrócić śnieżnobiały kolor? Jest na to sprawdzony sposób! Do tego potrzebna ci będzie aspiryna, która rozjaśnia, odplamia i wybiela poszarzałe i pożółkłe tkaniny.

Wystarczy, że do pralki z białymi lub jasnymi rzeczami włożysz 5 tabletek aspiryny, a następnie włączysz pralkę. Tuż po wyjęciu ubrań z bębna zauważysz, że tkaniny są znacznie bielsze. Pamiętaj, że aby aspiryna dobrze rozpuściła się w wodzie, najlepiej pokruszyć pastylki przed wrzuceniem do pralki.

Aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, wsyp wieczorem 5 pokruszonych pastylek do 2 litrów gorącej wody, włóż pranie i pozostaw je, by namoczyło się przez noc. Następnie rano wyjmij ubrania i wypierz je w pralce. Efekt? Ubrania będą śnieżnobiałe!

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

Aspiryna - inne właściwości

Aspiryna to inaczej kwas acetylosalicylowy, który ma wiele właściwości pielęgnacyjnych i zdrowotnych. Oto one:

  • łagodzi ból,
  • usuwa przebarwienia, pryszcze i zaskórniki
  • zwalcza gorączkę,
  • rozrzedza krew, zapobiegając powstawaniu skrzepów,
  • redukuje stany zapalne.