Zamknij

Chcesz usunąć rysy z lodówki? Skorzystaj ze sprawdzonej domowej metody

04.08.2021 15:20
lodówka
fot. Shutterstock

Zauważyłeś na drzwiach swojej lodówki nieestetyczne rysy? Usunięcie ich wydaje się niemożliwe. Jednak istnieje pewna niezawodna metoda, która pozwoli ci szybko pozbyć się skazy z powierzchni stali nierdzewnej.

Z czasem na naszych lodówkach mogą pojawiać się mikrouszkodzenia, które powodują, że sprzęt wygląda nieestetycznie. Aby przywrócić mu dawny wygląd i pozbyć się z niego rys, warto skorzystać z banalnego triku. Do wykonania go będziesz potrzebować tylko pasty i szczoteczki do zębów.

Sposób na usunięcie rys z lodówki

Lodówka to jedno z najbardziej eksploatowanych urządzeń w kuchni. W związku z tym jest wyjątkowo narażona na zniszczenie. Nawet najwyższej jakości sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej po latach użytkowania może się uszkodzić. Najczęstszym problemem są rysy widoczne na drzwiach lodówki. Jeśli chcesz się ich pozbyć, zastosuj prostą domową metodę.

W celu usunięcia rys z lodówki przygotuj pastę wybielającą i szczoteczkę do zębów. Jak się okazuje, ten popularny środek do mycia szkliwa z powodzeniem niweluje też skazy widoczne na stalowych powłokach.

Sposób wykonania:

Na początku nanieś produkt na miękkie włosie. Następnie przez kilka minut szoruj powierzchnię urządzenia w miejscu zadrapania. Potem zmyj ze sprzętu pozostałości białego produktu za pomocą ściereczki z mikrofibry. Efekt będzie natychmiastowy. Rysy znikną.

Zobacz także: Twoje kwiaty doniczkowe uschły? Sprawdź, jak możesz je uratować

Pielęgnacja lodówki

Aby poprawić wygląd stalowej lodówki, polecamy regularnie przecierać jej zewnętrzną stronę szmatką nasączoną olejem. W ten sposób usuniesz z urządzenia wszelkie zabrudzenia oraz ślady palców. Poza tym dodasz mu wyjątkowego blasku.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!