Zamknij

Jak usunąć rdzę z ubrania? Mamy na to sprawdzone sposoby!

16.06.2020 15:41
plama z rdzy
fot. Shutterstock

Plamy z rdzy szczególnie na ubraniach mogą być bardzo uciążliwe. Sprawdźcie, jak poradzić sobie z tego typu zabrudzeniami domowymi sposobami. Są bardzo proste i niedrogie.

Usunięcie plam z rdzy nie należy do najłatwiejszych, jednak jeśli wiemy, jak to odpowiednio zrobić, wcale to nie jest takie trudne.

Uciążliwe plamy z rdzy usuniemy za pomocą łatwo dostępnych produktów, które znajdą się w każdym domu. Sprawdźcie, jakie są najlepsze sposoby na usunięcie plam z rdzy.

Jak usunąć rdzę z ubrania?

Sok z cytryny 

  • Okazuje się, że jednym z najprostszych sposobów na usunięcie plamy z rdzy jest zanurzenie brudnego ubrania w gorącym soku z cytryny. Po 15 minutach brudne ubranie należy uprać w pralce.

Sól

  • Brudne od rdzy miejsce na ubraniu można zasypać odpowiednią ilością soli, następnie rozwiesić je na kilka godzin na słońcu, a później uprać w pralce.

Płyn do czyszczenia

  • Wartym uwagi sposobem na problem z brudnymi od rdzy ubraniami jest także płyn do czyszczenia toalet. Tego typu środku są żrące, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas ich użycia.

Kwasek winny

  • Należy wykonać mieszankę jedna łyżeczka kwasku na szklankę wody. Specjalną mieszanką zalewamy materiał i zostawiamy na około 20 minut. Następnie pierzemy brudny materiał w pralce.

Ziemniak

  • W usuwaniu plam z rdzy poradzi sobie również ziemniak. To jadalne warzywo szybko usunie plamy z ubrań. Należy obrać ziemniaka i zetrzeć go na tarce. Następnie tak przygotowaną papkę należy wetrzeć w miejsce pobrudzone rdzą. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, do papki można dodać odrobinę sody oczyszczonej.

Folia aluminiowa

  • Okazuje się, że jednym z lepszych sposobów na usunięcie rdzy z ubrań jest zastosowanie foli aluminiowej. Folię należy pociąć na kilka kwadratów (4 cm x 4 cm). Następnie należy namoczyć je w wodzie. Tak przygotowanymi kwadratami z foli należy pocierać miejsca, które są ubrudzone rdzą.

Ketchup

  • Płyn do mycia naczyń należy połączyć z wodą oraz spirytusem. Tak przygotowaną mieszanką polać brudne miejsce, a później posmarować ketchupem. Pozostawić tak ubranie na około dwie godziny. Po tym czasie dokładnie spłukać.

Znaliście te sposoby?

Zobacz także: Jak usunąć plamy z wina? Poznaj najlepsze domowe sposoby!