Zamknij

Jak usunąć plamy z trawy? Tym sposobem zrobisz to szybko

06.06.2022 14:57
Plamy z trawy
fot. Shutterstock

Poplamiłeś swoje ubranie trawą? Sprawdź, jak w łatwy sposób można pozbyć się tych uciążliwych zabrudzeń.

Wiosną więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Odpoczynek na łonie natury pomaga się zrelaksować i nieco odetchnąć od codziennych spraw. Podczas rodzinnych pikników nietrudno o zabrudzenia. Szczególnie dotyczy to najmłodszych domowników, którzy są całkowicie pochłonięci zabawą. Najwięcej problemów mogą sprawiać plamy z trawy, które nawet pomimo prania często nadal są widoczne. W takim przypadku pomocny może okazać się ten domowy sposób.

Domowe porady: jak usunąć plamy z trawy?

Jeżeli przez przypadek poplamiłeś swoją ulubioną bluzkę czy spodnie trawą, nie musisz od razu panikować. Zamiast sięgać po silne detergenty, które mogłyby spowodować odbarwienie tkaniny, wypróbuj ten domowy sposób. W przypadku takich zabrudzeń liczy się czas, więc im szybciej zareagujesz, tym większą masz szansę, że uda ci się uratować twoje ubranie.

Skuteczny w walce z plamami z trawy jest kwasek cytrynowy. Większość z nas ma ten produkt w swojej kuchennej szafce. Wystarczy rozrobić go z wodą, a następnie przetrzeć nim zabrudzone miejsce. W przypadku dużych plam możesz zanurzyć całe ubranie w takim roztworze, odczekać pół godziny i po upływie tego czasu wszystko dokładnie wypłukać.

Zobacz także: Chcesz usunąć plamę z czekolady? Wypróbuj najlepsze domowe metody

Domowe porady: inne sposoby na walkę z plamami z trawy

Plamy z trawy bywają problematyczne w usuwaniu, ale nie warto martwić się na zapas. Dzięki różnym sprawdzonym sposobom twoje ubrania mogą odzyskać dawny wygląd. Jeżeli wypróbowane dotychczas metody cię zawiodły, sięgnij po wodę utlenioną albo zwykły płyn do mycia naczyń, które również doskonale radzą sobie z takimi zabrudzeniami.

Zobacz także: Plamy z długopisu - jak je skutecznie usunąć?