Zamknij

Chcesz usunąć tłuste plamy z ubrania? Zastosuj najlepsze domowe sposoby

08.04.2021 13:56
plama na bluzce
fot. Shutterstock

Plamy z tłuszczu są jednymi z najtrudniejszych do wywabienia. Tego typu zabrudzeń nie pozbędziesz się, używając mydła z wodą. Często nawet dobrej jakości proszek do prania nie jest w stanie całkowicie ich usunąć. Jeżeli poplamiłeś ubranie tłuszczem, wypróbuj znacznie lepsze sposoby.

Na twoim ubraniu pojawiła się tłusta plama? W takich przypadkach nie warto zwlekać, tylko od razu zająć się usuwaniem zabrudzenia. Dzięki temu mamy większą szansę na to, że się go pozbędziemy. Poznajcie kilka sposobów na szybkie i skuteczne pozbycie się plam z tłuszczu.

Jak usunąć tłuste plamy z ubrania?

Oto banalnie proste metody na zwalczenie tłustych plam z ubrania. Do przeprowadzenia ich wystarczy użyć kilku łatwo dostępnych substancji.

1. Benzyna

Benzyna doskonale radzi sobie z usuwaniem tłustych zabrudzeń. Na początku podłóż pod ubranie papierowy ręcznik. Później pocieraj plamę za pomocą wacika nasączonego benzyną. Na koniec spłucz poplamione miejsce wodą.

2. Płyn do mycia naczyń

Równie skuteczny w usuwaniu tłustych plam jest płyn do mycia naczyń. Nanieś kilka kropli płynu bezpośrednio na zabrudzenie, a następnie przetrzyj je wilgotną gąbką. Kiedy już to zrobisz, użyj wody w celu pozbycia się pozostałości po detergencie. Po wyschnięciu ubranie będzie całkowicie czyste.

3. Pasta do zębów

Możesz też wywabić tłustą plamę pastą do zębów. Nanieś odrobinę produktu na szczoteczkę i pocieraj nią miejsce, w którym pojawiło się zabrudzenie. Na koniec usuń pozostałości po paście za pomocą wody.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Sposób na usunięcie tłustej plamy

Jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się tłustych plam. Do wykonania go potrzebne ci będą ocet i woda. Wlej do miski obie substancje w proporcji 1:1. Następnie wymieszaj je i zamocz wacik w powstałym roztworze. Później wystarczy potrzeć nim plamę na ubraniu, a na koniec spłukać wodą. Gotowe!

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!