Zamknij

Jak usunąć sierść z kanapy? Wypróbuj sprawdzone triki naszych babć

12.07.2021 15:11
czyszczenie kanapy
fot. Shutterstock

Masz dosyć widoku sierści na swoim wypoczynku? Sprawdź, w jaki sposób szybko i skutecznie możesz się jej pozbyć. Potrzebne ci będą do tego popularne środki, które masz w domu.

Trudno jest utrzymać dom w idealnej czystości, kiedy urzędują w nim nasze pupile. Wszechobecna sierść, zwłaszcza w okresie linienia zwierząt, zdecydowanie utrudnia zachowanie właściwej higieny. Istnieją jednak sprawdzone metody, dzięki którym możemy szybko pozbyć się tego problemu.

Jak usunąć sierść z kanapy?

Nasze pupile zostawiają na łóżkach i sofach mnóstwo sierści, która na pierwszy rzut oka może wydawać się dosyć trudna do usunięcia. Aby się jej pozbyć, warto zastosować jeden z prostych trików. Oto one:

1. Gumowa rękawiczka

Gumowe rękawiczki pozwolą ci zebrać sierść gromadzącą się na powierzchni tapicerki. W tym celu należy je zmoczyć i dokładnie przetrzeć powierzchnię mebla. Stosując tę metodę, natychmiast rozwiążesz problem i przywrócisz swojej sofie świeży wygląd.

2. Ściereczka namoczona w wodzie

Jeśli chcesz usunąć z kanapy sierść pupila, możesz też skorzystać z bawełnianej ściereczki. Wystarczy, że ją zwilżysz i umyjesz powierzchnię tapicerki. Ten darmowy trik jest bezkonkurencyjny.

3. Rolka do ubrań

Samoprzylepna rolka do ubrań to kolejny element, który pomoże ci pozbyć się sierści pupila z wypoczynku. Przetrzyj nią dokładnie materiał i gotowe. Włosy natychmiast znikną z twojej sofy.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Sposób na pozbycie się sierści z tapicerki

Istnieje jeszcze jedna metoda na pozbycie się sierści twojego zwierzaka z tapicerki. Aby ją wykonać, należy użyć odkurzacza ze specjalną końcówką, tzw. turboszczotką, którą znajdziesz w komplecie dołączonym do urządzenia. Dzięki niej błyskawicznie wyczyścisz materiał i usuniesz z niego nawet najmniejsze włoski.