Zamknij

Chcesz usunąć rysy z szyby? Wykorzystaj popularne domowe triki

19.04.2021 14:08

Na twoim oknie lub lustrze pojawiły się rysy? Jeśli chcesz pozbyć się skazy ze szkła, wystarczy, że zastosujesz jeden z popularnych domowych trików. Sprawdź, jak szybko usunąć nieestetyczne ślady.

rysa na oknie
fot. Shutterstock

Rysy widoczne na szybie czy lustrze można skutecznie zakamuflować za pomocą tanich substancji, które najprawdopodobniej masz w domu. Dzięki nim już po chwili wszelkie niedoskonałości całkowicie znikną ze szkła. Wypróbuj sprawdzone metody naszych babć.

Jak usunąć rysy z lustra lub szyby?

Oto najlepsze sposoby na zatuszowanie rys na szklanych powierzchniach.

1. Wybielająca pasta do zębów

W przypadku niewielkich zarysowań widocznych na szkle możemy zastosować trik z użyciem wybielającej pasty do zębów. W tym celu nanieś odrobinę produktu na bawełnianą szmatkę i pocieraj nią szybę lub lustro przez kilka minut. Jeżeli mimo to skaza nadal będzie widoczna, nałóż bezpośrednio na nią pastę i odczekaj kilkanaście godzin. Po upływie tego czasu usuń pozostałości produktu za pomocą suchej ścierki.

2. Wosk

Do usunięcia rysy na szybie posłuży ci też wosk. Posmaruj nim szkło i za pomocą szmatki dokładnie przetrzyj miejsce, w którym pojawiła się skaza. Rób to do momentu, kiedy niedoskonałość stanie się całkowicie niewidoczna.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Sposób na usunięcie rysy z lustra

Rysy na szkle można też zatuszować, używając specjalnego specyfiku do polerowania szyb i luster. Kupimy go za kilkanaście złotych w marketach budowlanych. Na etykiecie znajdziemy dokładną instrukcję użycia tego produktu.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!