Zamknij

Chcesz usunąć rysy z parkietu? Oto najlepsze domowe metody

14.06.2021 12:32
parkiet
fot. Shutterstock

Zauważyłeś rysę na drewnianej podłodze? Niestety nawet na najwyższej jakości parkiecie z czasem mogą pojawić się zniszczenia. Jednak dzięki odpowiednim trikom szybko je zakamuflujesz. Poznaj najlepsze domowe patenty.

Nieestetyczne rysy na drewnianej podłodze to problem, z którym boryka się wielu z nas. Wszelkie skazy wynikające z niewłaściwego użytkowania parkietu trudno całkowicie usunąć, ale można je skutecznie zatuszować. Pomogą ci w tym proste metody.

Jak usunąć rysy z parkietu?

Przesuwanie kanapy lub stołu po parkiecie może spowodować trwałe ślady na drewnianej powierzchni. Jeżeli chcesz je zamaskować, wypróbuj patent z wykorzystaniem kawałka orzecha włoskiego. Wystarczy, że przez 2-3 minuty będziesz nim mocno pocierać miejsce, w którym pojawiła się rysa. Miękki orzech wypełni skazę, dzięki czemu stanie się ona mniej widoczna. Warto dodać, że ten popularny trik sprawdza się w przypadku jasnych parkietów. Jeżeli zaś twoja podłoga jest ciemna, skorzystaj z pozostałych metod.

Rysy na parkiecie możesz zatuszować, malując je kredką do brwi w odcieniu zbliżonym do barwy drewna. Dobrze sprawdzi się też brązowa pasta do butów. A jeśli niedoskonałości są bardzo głębokie, użyj szpachli stolarskiej. Na początku ją rozgrzej, a następnie gotowym produktem wypełnij skazę.

Zobacz także: Twoje kwiaty doniczkowe uschły? Sprawdź, jak możesz je uratować

Domowe sposoby na usunięcie rys z parkietu

Jeżeli twój parkiet jest ciemny, wykorzystaj trik z użyciem kawy. Nałóż fusy bezpośrednio na rysy za pomocą zwilżonego patyczka do uszu. Następnie poczekaj, aż podłoga wyschnie. Zaś w przypadku jasnego drewna warto wypełnić skazę wazeliną. Efekt będzie natychmiastowy.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!