Zamknij

Chcesz usunąć plamy z ziemi na ubraniach? Wypróbuj najlepsze babcine metody

20.05.2021 14:01

Plamy z ziemi czasami bywają trudne do usunięcia. Zdarza się, że roztwór wody z mydłem może nie wystarczyć, aby pozbyć się zabrudzeń. W takich przypadkach wypróbuj skuteczniejsze metody z użyciem kuchennych produktów.

brudna bluzka
fot. Shutterstock

Plamy z ziemi widoczne na ubraniach możesz usunąć w ekspresowym czasie pod warunkiem, że zrobisz to we właściwy sposób. W celu uzyskania najlepszych rezultatów warto użyć kilku niedrogich składników, które masz w swoim domu. Dzięki nim twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa.

Jak usunąć plamy z ziemi?

Oto najlepsze sposoby na pozbycie się uporczywych plam z ziemi. Wypróbuj je i sprawdź, jak działają.

1. Alkohol i ocet

Plamę z ziemi usuniesz za pomocą alkoholu i octu. Weź wacik, nasącz go alkoholem, a później octem. Następnie delikatnie przetrzyj nim plamę. Wykonaj tę czynność kilka razy, a potem upierz ubranie w pralce. Zapewniamy, że zabrudzenie całkowicie zniknie.

2. Sok z cytryny

Kolejnym sprawdzonym sposobem na pozbycie się plam z ziemi jest zastosowanie soku z cytryny. Wystarczy nanieść go bezpośrednio na zabrudzenie, a później wyprać ubranie. Nie korzystaj z tej metody w przypadku białych tkanin, ponieważ cytryna może je odbarwić.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Plamy z ziemi na ubraniu - jak je usunąć?

Plamy z ziemi możesz też usunąć za pomocą mieszanki soli, ciepłej wody i kwasku cytrynowego. Na początku wymieszaj wszystkie składniki w takich samych proporcjach, a następnie nanieś miksturę na plamę i pozostaw na 5 minut. Po upływie tego czasu zmyj wodą pozostałości roztworu. Ten sposób szczególnie polecamy w przypadku zabrudzeń na grubych materiałach, takich jak jeans czy sztruks.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!