Zamknij

Chcesz usunąć plamę z owoców? Wypróbuj najlepsze domowe sposoby

07.04.2021 13:58
plama z owoców
fot. Shutterstock

Plamy z owoców na pierwszy rzut oka mogą wydawać się trudne do usunięcia. Jednak dzięki użyciu odpowiednich składników możemy szybko pozbyć się zabrudzeń z ubrania. Poznajcie sprawdzone triki z wykorzystaniem kuchennych składników.

Poplamiłeś ubranie sokiem ze świeżego owocu? W takich przypadkach najlepiej nie zwlekać z usunięciem zabrudzeń, tylko od razu przejść do działania. Im szybciej zastosujemy domowe triki, tym większa jest szansa na to, że całkowicie pozbędziemy się plamy. W tym celu warto skorzystać z metod naszych babć. Sprawdźcie, jak działają.

Jak usunąć plamy z owoców?

Plamy z pomarańczy, truskawek, grejpfruta, brzoskwini i innych owoców można usunąć za pomocą niżej wymienionych składników.

1. Woda sodowa i boraks

Wlej na plamę odrobinę wody sodowej, a następnie spłucz zimną wodą z kranu. Następnie namocz ubranie w roztworze boraksu i wody przygotowanym w proporcji 1:1. Gdy plama zniknie, upierz bluzkę w pralce. Po wyschnięciu garderoba będzie wyglądała jak nowa.

2. Gliceryna i woda

Wymieszaj pół szklanki wody z taką samą ilością gliceryny. Następnie namocz gąbkę w powstałej miksturze. Później odłóż ubranie na 45 minut. Po upływie tego czasu wlej na plamę ocet. Na koniec spłucz produkt zimną wodą.

3. Sok z cytryny

Kolejnym sposobem na usunięcie plamy z owocu jest użycie soku z cytryny. Wystarczy nanieść kilka kropli na plamę i spłukać wodą. Jeżeli zabrudzenie nie zejdzie za pierwszym razem, powtórz zabieg.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Sposób na plamy z owoców

Jest jeszcze jedna metoda na wywabienie plamy z owocu. Aby ją przeprowadzić, należy użyć soli. Wsyp na zabrudzenie łyżeczkę soli i wetrzyj ją w plamę. Na koniec spłucz materiał gorącą wodą.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!