Zamknij

Chcesz usunąć plamy z potu na koszulce? Wypróbuj 3 niezawodne sposoby

04.08.2021 14:06
t-shirt
fot. Shutterstock

Aby przywrócić swojemu ubraniu świeży wygląd i usunąć z niego plamy z potu, wystarczy skorzystać z kilku praktycznych domowych trików. Podpowiadamy, w jaki sposób należy je wykonać.

Chcesz pozbyć się żółtych plam z potu na koszulce? W tym celu możesz użyć silnych chemicznych środków lub naturalnych zamienników, które masz w swoim domu. Poznaj najlepsze sposoby na rozwiązanie tego problemu. Gwarantujemy, że dzięki nim twoje ubranie będzie wyglądało jak nowe.

Jak usunąć plamy z potu na koszulce?

Plamy z potu na garderobie to problem, z którym zmagamy się szczególnie w czasie letnich upałów. Często zdarza się, że nawet gotowe środki piorące z drogerii nie są w stanie ich zwalczyć. W takich przypadkach warto zastosować domowe metody. Oto one:

1. Sok z cytryny

Sok z cytryny ma właściwości wybielające. W związku z tym doskonale sprawdzi się jako środek do usuwania plam z potu na jasnych materiałach. Polej zabrudzone ubranie odrobiną produktu i poczekaj, aż całkowicie wyschnie. Później wystarczy wyprać tkaninę i gotowe.

2. Ocet i soda oczyszczona

Ocet z powodzeniem może zastąpić nam środki piorące i dobrze radzi sobie z plamami z potu. Jednak jeszcze lepiej działa w połączeniu z sodą oczyszczoną. Połącz ze sobą oba produkty w proporcji 1:1. Następnie nanieś gotowy roztwór bezpośrednio na skazę i poczekaj kwadrans. Po upływie tego czasu wypierz ubranie.

3. Soda oczyszczona i woda utleniona

Kolejnym skutecznym sposobem na usunięcie plam z potu jest zastosowanie mikstury na bazie wody utlenionej, zwykłej wody i sody oczyszczonej. Wymieszaj wszystkie podane składniki w proporcji 1:1:1. Następnie nanieś preparat na zabrudzenia i poczekaj około 40 minut. Na koniec wystarczy wyprać tkaninę.

Zobacz także: Wypróbuj babcine triki na zafarbowane ubrania. Twoja garderoba będzie wyglądała jak nowa

Plamy z potu na koszulce - jak się ich pozbyć?

Skutecznym sposobem na wywabienie nieestetycznych plam z potu na jasnych ubraniach jest trik z użyciem pasty do zębów. Wetrzyj odrobinę produktu w zabrudzone miejsce i odczekaj kwadrans. Następnie wypierz materiał. Kiedy twoja garderoba wyschnie, plamy znikną.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!