Zamknij

Chcesz pozbyć się plam z kremu na bluzce? Wypróbuj niezawodne sposoby

13.04.2021 13:42
pranie
fot. Shutterstock

Przez roztargnienie pobrudziłaś bluzkę kremem? Aby pozbyć się plamy, wystarczy zastosować odpowiednie składniki, które najprawdopodobniej masz w swojej kuchni. Dzięki nim twoje ubranie będzie wyglądało jak nowe. Wypróbuj babcine sposoby na usunięcie zabrudzeń po kremie.

Krem do twarzy zawiera tłuste substancje, które bywają trudne do wywabienia z tkaniny. Jeżeli na twoim ubraniu pojawiła się spora ilość produktu, na początku postaraj się go usunąć w taki sposób, aby nie wetrzeć kosmetyku w materiał. Możesz użyć do tego np. łyżeczki od herbaty. Następnie skorzystaj z jednego z poniższych trików.

Jak usunąć plamy z kremu?

Oto kilka sprawdzonych metod na usunięcie z ubrania zabrudzeń po kremie lub emulsji do opalania. Sprawdź, jak działają.

1. Płyn do mycia naczyń i woda

Detergenty zawierają substancje, które natychmiast wchłaniają tłuszcz i inne składniki zawarte w kremach. Wystarczy, że naniesiesz na plamę odrobinę roztworu składającego się z płynu do mycia naczyń i mydła, a następnie spłuczesz go wodą. Tłuste plamy z kremu znikną.

2. Soda oczyszczona i woda

Jeżeli pobrudziłeś kremem białą garderobą, polecamy skorzystać z roztworu sody oczyszczonej i wody. Połącz ze sobą oba składniki i wlej na plamę gotową miksturę. Już po chwili zabrudzenie powinno być niewidoczne.

3. Mąka ziemniaczana

Kolejną skuteczną metodą na usunięcie tłustych zabrudzeń z tkaniny jest użycie mąki ziemniaczanej. Nasyp na plamę odrobinę produktu i poczekaj kilka minut. Następnie weź szczoteczkę do zębów i za jej pomocą wetrzyj mąkę w tkaninę. Na koniec spłucz całość ciepłą wodą.

Zobacz także: Nie masz ręki do roślin? Tych kwiatów nie trzeba często podlewać!

Inne sposoby na usunięcie plamy z kremu

Do wywabienia plam z kremu można użyć też alkoholu lub benzyny. Na początku zamocz ubranie w wodzie, a później wlej na plamę niewielką ilość wybranego produktu. Kiedy już to zrobisz, odczekaj chwilę i zmyj wodą pozostałości substancji.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!