Zamknij

Chcesz usunąć plamy z farby do włosów? Poznaj niezawodne sposoby

28.04.2021 13:36
farba do włosów
fot. Shutterstock

Często zdarza się, że podczas farbowania czupryny preparat koloryzujący brudzi nasze ubrania. Takie plamy są trudne do usunięcia, ale istnieją skuteczne metody, dzięki którym możesz się ich pozbyć. Sprawdź, jak poradzić sobie z zabrudzeniami po farbie do włosów.

Zauważyłaś na swojej nowej bluzce plamy z farby do włosów? Nie jesteś jedyna. Praktycznie każda kobieta, która regularnie stosuje zabieg domowej koloryzacji, zaliczyła kiedyś taką wpadkę. Zamiast panikować, wypróbuj jedną z najskuteczniejszych metod, dzięki którym poplamione ubrania będą wyglądały jak nowe.

Jak usunąć plamy z farby do włosów?

Oto najlepsze sposoby na pozbycie się plam z farby do włosów. Wybierz jedną z nich i sprawdź jej skuteczność.

1. Lakier do włosów

Spryskaj plamę lakierem do włosów, a następnie włóż brudne ubranie do pralki i je wypierz. Jak się okazuje, kosmetyk ten ułatwia usunięcie zabrudzeń z farby. Po wyschnięciu plama na materiale powinna być niewidoczna. Jeżeli jednak pozostaną ślady, wypróbuj kolejne metody.

2. Woda utleniona

Woda utleniona ma właściwości wybielające. Dzięki temu sprawdzi się podczas usuwania zabrudzeń z farby na białej garderobie. Nanieś na zabrudzony materiał odrobinę specyfiku. Już po chwili pozostałości preparatu do koloryzacji włosów powinny się całkowicie rozpuścić.

3. Sok z cytryny

Ten trik stosowały nasze babcie i do dziś często z niego korzystamy. Zamocz brudny materiał w wodzie, a później pocieraj plamę połówką cytryny. Rób to w taki sposób, by tkanina nasiąknęła sokiem. Wykonuj tę czynność przez kilka minut, a następnie spłucz wodą pozostałości cytryny.

Zobacz także: Nie masz ręki do roślin? Tych kwiatów nie trzeba często podlewać!

Sposób na usunięcie plamy z farby do włosów

Plamy z farby do włosów można też usunąć za pomocą amoniaku. Wymieszaj 1/4 szklanki produktu z litrem wody. Następnie nanieś roztwór bezpośrednio na zabrudzenie. Po upływie 10 minut spłucz dokładnie materiał wodą. Gotowe!

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!