Zamknij

Jak usunąć naklejki ze słoików? Poznaj genialny patent z użyciem masła

30.04.2021 13:44
słoiki
fot. Shutterstock

Wyrzucasz słoiki po ich opróżnieniu? To błąd. To szczelnie zamykane szklane naczynie przyda ci się do przechowywania różnego rodzaju przetworów i innych produktów spożywczych. Zanim jednak z niego skorzystasz, usuń z niego etykietę, stosując prosty trik.

Usunięcie etykiety ze słoika to banalnie proste zadanie pod warunkiem, że robimy to za pomocą odpowiedniej metody. Zamiast odrywać naklejkę, lepiej skorzystać z banalnego triku, do którego będziesz potrzebować jedynie masła. Sprawdź, jak go wykonać krok po kroku.

Jak usunąć naklejki ze słoików?

Większość z nas próbuje pozbyć się etykiet ze słoików, zrywając je lub pocierając mokrą gąbką. Nie są to jednak najlepsze pomysły. Podczas stosowania tych metod zwykle mamy problem z usunięciem całej naklejki. Kiedy już po dłuższych próbach uda się nam tego dokonać, na szkle wciąż widoczne są nieestetyczne ślady po kleju. Na szczęście istnieje znacznie prostszy trik, dzięki któremu z łatwością odkleisz etykietę ze szklanego słoika.

Do przeprowadzenia tej metody potrzebne ci będzie masło. Nasmaruj nim naklejkę i pozostaw słoik na kilka godzin. Następnie wystarczy delikatnie oderwać palcami etykietę. Szkło stanie się lśniące i gładkie, a ślady po kleju będą niewidoczne. Na koniec wystarczy umyć słoik i gotowe.

Zobacz także: Nie wiesz, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 4 sprawdzone triki

Naklejki na słoikach - jak się ich pozbyć?

W przypadku, kiedy nie masz pod ręką masła, możesz też użyć majonezu, oleju, oliwy lub nafty kosmetycznej. Praktycznie każdy tłusty produkt, który będzie miał styczność z klejem, szybko go rozpuści. Wypróbuj tę prostą metodę.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!