Zamknij

Jak uratować zalany telefon? Ten sposób z TikToka cię zaskoczy

20.01.2022 14:42
Telefon
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak szybko wysuszyć telefon po przypadkowym zalaniu? Pomocny może okazać się ten prosty trik z TikToka.

TikTok to prawdziwa skarbnica inspiracji i porad. Szczególnie dużą popularnością na platformie cieszą się domowe sposoby, które możemy zastosować podczas codziennych czynności, np. sprzątania czy gotowania. Użytkownicy aplikacji chętnie dzielą się też swoimi trikami, które mogą być prawdziwym ratunkiem w różnych niespodziewanych sytuacjach. Jeden z tiktokerów pokazuje np., jak poradzić sobie w przypadku zalania telefonu z wykorzystaniem produktu, który z pewnością masz w swojej kuchni.

Triki z TikToka: jak wysuszyć zalany telefon?

Zalanie telefonu to poważna sprawa, w której liczy się szybkość działania. Aby woda nie przedostała się głębiej, warto postarać się jak najszybciej osuszyć urządzenie. Możemy wykorzystać do tego ten sposób.

Na opublikowanym filmie widzimy, jak tiktoker umieszcza zalany telefon w misce z ryżem. Produkt ten ma higroskopijne właściwości i pomoże ci pozbyć się nadmiaru wilgoci z urządzenia. Warto jednak mieć na uwadze, że nie we wszystkich sytuacjach będzie on skuteczny. W przypadku poważnych awarii wizyta w serwisie może okazać się niezbędna.

Zobacz także: Chcesz szybko wyczyścić drewnianą łyżkę? Pomoże ci w tym prosty trik z TikToka

Triki z TikToka: jak postępować w przypadku zalanego telefonu?

Jeżeli przez przypadek zdarzy ci się zalać telefon, postaraj się w pierwszej kolejności jak najszybciej wyłączyć urządzenie. Warto również zdjąć jego obudowę oraz wyjąć z niego baterię i kartę sim. Pod żadnym pozorem nie sięgaj po suszarkę. Najlepiej wytrzyj delikatnie wszystkie części za pomocą miękkiej ściereczki lub papierowego ręcznika. Nie próbuj na siłę sam reperować telefonu. Oddanie go w ręce doświadczonego specjalisty będzie zdecydowanie lepszym pomysłem.