Zamknij

Jak umyć szybko tarkę kuchenną? Ten trik z TikToka jest niezastąpiony

31.01.2022 15:24
Jak umyć szybko tarkę kuchenną? Ten trik z TikToka jest niezastąpiony
fot. Shutterstock

Chętnie korzystasz z tiktokowych porad? Sięgnij po ten sposób na wyczyszczenie kuchennej tarki. Jeszcze nigdy nie było to tak łatwe.

TikTok to prawdziwa skarbnica różnych porad. Szczególnie dużym zainteresowaniem na platformie cieszą się domowe triki, które możemy wykorzystać podczas takich czynności jak sprzątanie czy gotowanie. Na jednym z opublikowanych filmów tiktokerka pokazuje, jak szybko wyczyścić kuchenną tarkę. W dodatku wykorzystuje do tego produkt, który z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.

Triki z TikToka: jak umyć szybko kuchenną tarkę?

Tarka jest niezastąpiona w kuchni. Dzięki niej szybko zetrzemy warzywa do surówki lub ser do naszej ulubionej pizzy. Niestety jej mycie, szczególnie gdy posiada ona małe oczka, bywa problematyczne. W tym przypadku z pomocą może nam przyjść ten łatwy trik z TikToka.

Do czyszczenia tarki tiktokerka wykorzystuje połówkę zwykłej cytrynę. W pierwszej kolejności nalewa na owoc odrobinę płynu do mycia naczyń, a następnie dokładnie przeciera nim brudną powierzchnię. Na koniec płucze tarkę pod bieżącą wodą. Ten domowy sposób sprawia, że przedmiot znów lśni czystością.

Triki z TikToka: jak doczyścić kuchenną tarkę?

Jeżeli masz problem z wyczyszczeniem kuchennej tarki, możesz wcześniej namoczyć ją przez dłuższy czas w gorącej wodzie. Dzięki temu łatwiej pozbędziesz się nawet trudnych zabrudzeń. Do mycia tego sprzętu warto wykorzystać też specjalną szczoteczkę lub gąbkę. Od czasu do czasu można przetrzeć go również wodą z dodatkiem octu jabłkowego, który ma właściwości odkażające.