Zamknij

Jak umyć okna przed świętami, aby nie miały smug? Oto niezawodny trik

08.12.2021 15:26
Myecie okien
fot. Shutterstock

Przed tobą generalne, świąteczne porządki? Podpowiemy ci, jak umyć okna, żeby zachwycały swoim nieskazitelnym blaskiem.

Do świąt pozostaje coraz mniej czasu, dlatego wiele osób już teraz rozpoczęło intensywne przygotowania. Poza szukaniem prezentów pod choinkę i tworzeniem bożonarodzeniowych ozdób, do odhaczenia na przedświątecznej liście zostaje jeszcze generalne sprzątanie, w tym mycie okien. Niestety często pozostają na nich widoczne smugi. Podpowiemy ci, jak łatwo uporać się z tym problemem.

Domowe porady: jak umyć okna bez widocznych smug?

To prawda, że mycie okien nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Bardzo często, mimo stosowania różnych, specjalistycznych środków ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Ten łatwy, domowy sposób sprawi, że ich czyszczenie będzie znacznie łatwiejsze, a po nieestetycznych smugach nie będzie śladu.

Wystarczy, że do litra wody dodasz sok wyciśnięty z cytryny i wszystko dokładnie wymieszasz. Następnie delikatnie przetrzesz nim wszystkie szyby. Taki roztwór sprawi, że twoje okna będą pięknie lśniły i wypełni twój dom przed świętami przyjemnym, owocowym aromatem.

Zobacz także: Jak pozbyć się osadu ze szklanek? Ten sposób sprawi, że zawsze będą piękne i błyszczące

Domowe porady: jak prawidłowo myć okna?

Okna należy myć zawsze w tym samym kierunku, zaczynając od góry do dołu. Do ich czyszczenia najlepiej wykorzystać ręcznik papierowy lub ściereczki z delikatnych materiałów. Zbyt szorstkie zmywaki mogą bowiem spowodować trwałe zarysowania na szybie. A jakie są wasze sprawdzone metody na mycie okien?