Zamknij

Jak szybko wyprać strój kąpielowy? Wypróbuj ten domowy sposób

20.06.2022 15:44

Oto szybki, domowy sposób na pranie stroju kąpielowego. Może ci się przydać podczas wakacji.

Strój kąpielowy
fot. Shutterstock

Wiele osób już planuje wakacyjny wypoczynek. To doskonała okazja, aby przejrzeć swoją letnią garderobę. Nie może zabraknąć w niej oczywiście wygodnego stroju kąpielowego. Korzystanie z uroków plaży sprawia, że łatwo ulega on zabrudzeniu. Zanim sięgniemy po profesjonale środki do prania ubrań, możemy wykorzystać ten domowy środek. O czym mowa?

Domowe porady: jak wyprać strój kąpielowy?

Strój kąpielowy najlepiej prać po każdym wypoczynku na plaży. Wcześniej warto otrzepać go dokładnie z piasku i innych zabrudzeń. Do prania możemy wykorzystać sodę oczyszczoną o właściwościach dezynfekujących.

Najlepiej wlać do miski wodę, dodać do niej 2 łyżeczki tego produktu, a następnie delikatnie wyprać strój kąpielowy w takim roztworze. Możemy wlać do wody również odrobinę olejku lawendowego lub cytrusowego, dzięki któremu kostium nabierze pięknego zapachu. Na koniec trzeba pamiętać o bardzo dokładnym wypłukaniu stroju w ciepłej wodzie.

Zobacz także: Ten błąd często popełniamy podczas prania. Sprawdź, dlaczego nie należy tego robić

Domowe porady: jak dbać o strój kąpielowy?

Jeżeli zdecydujesz się na wypranie stroju kąpielowego w pralce, wcześniej włóż go do specjalnego woreczka na bieliznę, aby nie doszło do uszkodzenia jego niektórych elementów. Następnie musisz wybrać program o najniższej temperaturze. Zbyt wysoka może bowiem zniszczyć materiał oraz pozbawić go intensywnego koloru. Poza tym do prania stosuj tylko łagodne środki, które będą bezpieczne dla tkaniny.

Zobacz także: Dodaj ten produkt do prania. Efekt cię zaskoczy

loader