Zamknij

Jak szybko wyczyścić kuchenny zlew? Poznaj ten sprawdzony trik

25.01.2022 15:35
Zlewozmywak
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, co zrobić, aby zlewozmywak w twojej kuchni znów wyglądał jak nowy? Sięgnij po ten domowy sposób.

Utrzymanie porządku w kuchni bywa nie lada wyzwaniem. Aby zawsze lśniła czystością, musimy pamiętać o jej regularnym sprzątaniu. Nie musimy sięgać od razu po specjalistyczne detergenty. Pomocne w tym mogą być dla nas różne domowe środki. Warto je wykorzystać do czyszczenia kuchennych mebli lub innych powierzchni. Dziś podpowiemy ci, jak umyć zlewozmywak, by przywrócić mu dawny wygląd.

Domowe porady: jak wyczyścić zlewozmywak?

Do codziennego mycia zlewu możesz wykorzystać produkt, który z pewnością masz w swojej kuchni. W tej sytuacji przydatna będzie zwykła soda oczyszczona, dzięki której pozbędziesz się kamienia i innych plam.

Wystarczy, że kilka jej łyżeczek zmieszasz z ciepłą wodą, aby uzyskać mieszankę o gęstej konsystencji. Następnie taką pastą przecieramy delikatnie powierzchnię zlewu i na koniec dokładnie płuczemy go wodą. Możesz być pewny, że ten domowy środek pomoże ci w walce nawet z trudnymi zabrudzeniami.

Zobacz także: Przypaliłeś garnek w czasie gotowania? Wypróbuj ten prosty trik, dzięki któremu znów będzie wyglądał jak nowy

Domowe porady: inne środki do mycia zlewu

W walce z trudnymi zaciekami na zlewozmywaku skuteczny może być również ocet. Aby z kolei pozbyć się z niego nieprzyjemnego zapachu, możesz wykorzystać kwasek cytrynowy. Pamiętaj o tym, aby nigdy nie czyścić zlewu kuchennego silnymi detergentami, które mogą spowodować trwałe przebarwienia na jego powierzchni. Nie należy również szorować go mocno różnymi szorstkimi szczotkami itp., aby nie doprowadzić do powstania nieestetycznych zarysowań.