Zamknij

Jak szybko odświeżyć wnętrze butów domowym sposobem? Podpowiadamy

22.06.2022 14:16

Szukasz skutecznego sposobu na szybkie odświeżenie swojego obuwia? Wypróbuj ten domowy trik. Jest on naprawdę skuteczny.

Buty
fot. Shutterstock

Nieprzyjemny zapach z butów jest spowodowany przez różne czynniki. Okazuje się jednak, że łatwo możemy poradzić sobie z takim problemem i to bez konieczności sięgania po specjalistyczne preparaty do prania czy pielęgnacji obuwia. Produkty, które znajdziemy w swojej kuchni, mogą bowiem okazać się w tym przypadku równie skuteczne. Jak łatwo odświeżyć buty przy użyciu domowych środków? Po ten trik warto sięgać nie tylko latem.

Domowe porady: jak odświeżyć wnętrze butów?

Aby szybko i skutecznie pozbyć się brzydkiego zapachu z obuwia, możesz sięgnąć po domowy sposób z wykorzystaniem herbaty. Dla wielu miłośników tego napoju z pewnością jest to zaskoczeniem. Warto jednak zapamiętać ten trik, bo może okazać się niezwykle przydatny w różnych sytuacjach.

Do odświeżenia obuwia najlepiej sprawdzi się herbata w saszetkach o ziołowym lub cytrusowym aromacie. Wystarczy włożyć kilka torebek tego produktu do butów i zostawić je w takiej formie na całą noc. Herbatę możesz również umieścić w szafce, w której przechowujesz obuwie. Efekt z pewnością cię zaskoczy.

Zobacz także: Poznaj domowy sposób na polerowanie butów. Dzięki niemu będą piękne i lśniące

Domowe porady: inne sposoby na nieprzyjemny zapach z butów

Skuteczny w walce z nieprzyjemnym zapachem z obuwia jest również kwasek cytrynowy. Wystarczy wsypać dwie łyżeczki tego produktu do butów, aby już po kilku godzinach zauważyć znaczącą różnicę.

Możesz również wykorzystać właściwości sody oczyszczonej. Produkt ten działa niczym najlepszy pochłaniacz brzydkich zapachów. Aby wzmocnić jego działanie, warto dodać do niego również kilka kropli olejku eterycznego.

Zobacz także: Jak wyczyścić białe buty? Poznaj sprawdzone metody!

loader