Zamknij

Jak spakować kosmetyki na podróż? Ten trik warto znać

28.07.2022 15:26
Kosmetyki
fot. Shutterstock

Wybierasz się na wakacje? Pakując swoje kosmetyki na podróż, wykorzystaj ten prosty trik z TikToka.

Lato to idealny czas na podróżowanie. Zanim jednak wyruszysz w wymarzone miejsce, czeka cię jeszcze okres intensywnych przygotowań. Przed wyjazdem warto zrobić listę, na której zapiszesz wszystkie rzeczy, jakie musisz zabrać ze sobą w podróż. Wśród nich nie może zabraknąć m.in. kosmetyczki. W trakcie jej pakowania z pewnością przyda ci się ten prosty trik z TikToka. Sprawdź, na czym polega. 

Domowe porady: łatwy trik na pakowanie kosmetyczki

Pewnie nieraz zdarzyła ci się sytuacja, podczas której jakiś żel czy fluid przypadkowo wylał ci się w kosmetyczce podróżnej. Takie zabrudzenia mogą być później trudne do usunięcia. Na szczęście można tego uniknąć, sięgając po ten prosty trik z TikToka. Jedna z użytkowniczek tej platformy pokazała, jak łatwo zabezpieczyć swoje kosmetyki podczas wyjazdu. Okazuje się, że proste rozwiązania bywają czasami najlepsze.

Jedyne czego potrzebujesz to zwykła, bezbarwna taśma klejąca. Wystarczy owinąć ją wokół nakrętek. Taka dodatkowa ochrona przyda się w przypadku kremów, balsamów do opalania czy też innych kosmetyków niezbędnych w czasie wakacyjnych podróży.

Zobacz także: Jak spakować sukienkę do walizki? Dzięki temu zaoszczędzisz trochę miejsca

Domowe porady: jak się spakować na wyjazd?

Pakowanie bagażu to czynność, którą powinniśmy robić na spokojnie. W pośpiechu możemy bowiem zapomnieć o zabraniu wielu ważnych dla nas rzeczy. A przecież nie chcemy, aby takie sytuacje popsuły nam humor w czasie urlopu. Na początku warto odświeżyć walizkę czy torbę podróżną. Możesz wykorzystać do tego sodę oczyszczoną lub różne olejki aromatyczne. Podczas pakowania z pewnością przydadzą ci się też różne organizery na ubrania i inne akcesoria. Warto pomyśleć też o zakupie specjalnego ochraniacza na walizkę, który zapobiegnie jej uszkodzeniu i zarysowaniu w czasie podróży.

Zobacz także: W jaki sposób składać krótkie spodenki? Te triki warto wykorzystać podczas pakowania bagażu