Zamknij

Jak skutecznie usunąć tłuszcz z naczyń? Wypróbuj ten domowy trik

13.01.2022 15:39
Zmywanie
fot. Shutterstock

Jak pozbyć się tłustych śladów z kuchennych naczyń? Ten domowy sposób może być dla ciebie zaskoczeniem.

Domowe triki mogą okazać się niezwykle przydatne, jeśli chcesz doprowadzić swoje mieszkanie do porządku. Nie tylko pomogą ci zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy, ale też znacznie ułatwią sprzątanie. Mycie naczyń nie należy do twoich ulubionych czynności? Ten trik sprawi, że stanie się ono znacznie łatwiejsze. Dzięki niemu pozbędziesz się szybko tłuszczu z talerzy czy garnków.

Domowe porady: jak skutecznie usunąć tłuszcz z naczyń?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że zwykłe produkty, które znajdziemy w swoich kuchennych szafkach, mogą mieć znacznie szersze zastosowanie, niż tylko spożywcze. Przykładowo herbata doskonale sprawdzi podczas codziennego zmywania.

Zanim pozbędziesz się więc torebek po zaparzeniu tego napoju, możesz wykorzystać je do czyszczenia kuchennych naczyń. Wystarczy, że wrzucisz kilka sztuk do zlewu, a następnie zalejesz wszystko gorącą wodą. Takim roztworem możesz przemywać garnki, patelnie czy talerze. W przypadku trudniejszych zabrudzeń najlepiej zostawić naczynia w takiej wodzie przez dłuższy czas, a później dokładnie je wypłukać. Dzięki temu skutecznie poradzisz sobie z tłustymi zaciekami.

Zobacz także: Twoja zmywarka nie domywa naczyń? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tym problemem

Domowe porady: inne sposoby na mycie naczyń

Do mycia naczyń możesz poza herbatą zastosować również inne produkty, które masz w swojej kuchni. Podobny efekt osiągniesz, sięgając po sodę oczyszczoną i ocet. Wcześniej jednak należy rozrobić je z wodą. Jeżeli korzystasz ze zmywarki, możesz włożyć do pojemnika na sztućce kawałek cytryny. Dzięki temu twoje naczynia zachwycą cię swoim blaskiem i przyjemnym, owocowym aromatem.