Zamknij

Jak schłodzić wnętrze salonu? Warto znać ten trik

30.06.2022 11:56
Upały w domu
fot. Shutterstock

Co zrobić, aby przebywanie w salonie w czasie upałów było mniej uciążliwe? Tym sposobem szybko schłodzisz jego wnętrze.

Przed upałami chętnie skrywamy się w naszych domach, ale latem i w nich bywa bardzo duszno i gorąco. Przebywanie w mieszkaniu podczas upalnych dni może być uciążliwe, jeśli nie dysponujemy wentylatorami lub klimatyzacją. W takim przypadku warto sięgnąć po domowe rozwiązania. Sprawdź, jak nieco schłodzić wnętrze salonu, aby letni relaks upływał ci w przyjemniejszej atmosferze.

Domowe porady: jak schłodzić wnętrze salonu?

Podczas upałów warto sięgnąć po sprawdzony trik, który pomoże ci nieco obniżyć temperaturę w salonie. Dzięki tej metodzie nie tylko nieco schłodzisz wnętrze pomieszczenia, ale też skutecznie nawilżysz powietrze.

Na początku należy zmoczyć ręcznik w zimnej wodzie i dokładnie go wycisnąć, aby był tylko lekko wilgotny. Następnie wystarczy rozwiesić go na grzejniku lub w innym miejscu w salonie, gdzie nie będzie za bardzo rzucał się w oczy. Jeżeli chcesz, aby dodatkowo w pokoju panował orzeźwiający zapach, możesz delikatnie spryskać ręcznik olejkiem cytrusowym.

Zobacz także: 5 najgorszych błędów w aranżacji wnętrz. Lepiej ich unikaj 

Domowe porady: inne sposoby na schłodzenie mieszkania

Przebywanie w domu w czasie upałów nie będzie aż tak uciążliwe, jeżeli wypróbujesz także inne sposoby na schłodzenie mieszkania. Aby ograniczyć wpadanie promieni słonecznych przez okno, warto powiesić w nich zasłony z jasnego materiału, które nagrzewają się w mniejszym stopniu niż te w ciemnych kolorach.

Dobrym pomysłem jest również zawieszenie na oknach folii przeciwsłonecznej. Przyjemniejszy mikroklimat w mieszkaniu możesz uzyskać także dzięki odpowiedniej roślinności. Co jakiś czas warto też spryskać powierzchnię sofy, dywanu czy mebli odrobiną zimnej wody.

Zobacz także: Jak oddzielić kuchnię od salonu? Sprawdzone sposoby